Milani kthehet te fitorja – i falet perlës së Susos

Suso i AC Milan . (Foto: Marco Luzzani/Getty Images)

Milani ka arritur të shënojë fitore ndaj SPAL me rezultat 1-0 më golin e pjesës së dytë të shënuar nga Suso.

Ndeshja e fundit e javës së 10-të në Serie A nisi mirë për Milanin që rrezikuan në minutën e 12-të me Samu Castillejon, por pa sukses.

SPAL u kundëpërgjigj me Andrea Petagnan në minutën e 36-të, por që u ndal nga Gigi Donarumma.

Theo Hernandez . (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat, ndërsa në pjesën e dytë Stefano Pioli e futi në lojë Suson.

Spanjolli në minutën e 63-të shënoi një gol shumë të bukur nga goditja e dënimit për 1-0.

Ky gol doli të jetë i fitores, pasi skuadrat nuk prodhuan më deri në fund.

Fernandez Suso . (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Milani aktualisht është në vendin e 10-të me 13 pikë. /Telegrafi/

Aguero po i kthehet futbollit - mori licencën e kardiologut dhe iu bashkua ish-skuadrës

Pas dënimit të madh me burg, Dani Alves merr një goditje të rëndë edhe nga Barcelona