Tashmë është bërë e ditur se Franka Lampard nuk i beson më Kepa Arrizabalagas dhe aftësive të tij, andaj dëshiron një zëvendësues për të.

Trajneri anglez ka kërkuar nga Chelsea që në këtë verë të transferojë portierin e Milanit, Gianluigi Donnaruman.

Rossonerët janë të gatshëm të shesin portierin italian, por vetëm nëse pranojnë rreth 50 milionë euro për kartonin e tij.

Sipas Daily Mail, Lampard i ka dhënë dritën e gjelbër klubit londinez që të kompletojë transferimin e Donnarummas, që po ashtu është i pakënaqur në San Siro.

Donnarumma pritet të largohet, Milani dy emra të njohur në listë Donnarumma pritet të largohet, Milani dy emra të njohur në listë

Në anën tjetër, Kepa po kërkohet nga disa skuadra spanjolle, e që mund të largohet nga Stamford Birdge pas transferimit të dështuar.

Kujtojmë se spanjolli është portieri më i shtrenjtë në histori të futbollit, pasi kishte kaluar nga Atheltic Bilabo te Chelsea për 80 milionë euro. /Telegrafi/