Milani fiton përballjen e gjashtë golave ndaj Slavia Pragës

Milani ka shënuar fitore me rezultat 4-2 ndaj Slavia Pragës në ndeshjen e parë të eliminimit direkt të Ligës së Evropës.

Ndeshja nisi në mënyrën më të mirë për Milanin, pasi që Slavia mbeti me një lojtar më pak, pasi El Hajdi Malick Diouf u ndëshkua ma karton të kuq direkt.

Në minutën e 34-të u zhbllokua ndeshja, kur Olivier Giroud shënoi për 1-0 pas asistimit të Rafael Leaos.

Por pas dy minutash çekët arritën të barazonin rezultatin me David Douderma që shënoi me kokë për 1-1.

Në minutën e 44-të, Milani mori sërish epërsinë, kur Alessandro Florenzi asistoi te Tijjani Reijnders që shënoi për 2-1.

Pa u mbyllur pjesa e parë edhe Ruben Loftus Cheek shënoi për 3-1.

Në mesin e pjesës së dytë sërish Slavia hapi ndeshje, kur Ivan Schranz shënoi për 3-2.

Por Milani siguroi fitoren në minutën e 85-të, kur Christian Pulisic shënoi për 4-2.

Milani merr një fitore të rëndësishme për të kaluar tutje në ndeshjen kthyese. /Telegrafi/

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon ‘arsyen e vetme’ që çoi tek përplasja e Salahut me Kloppin

Klubi i ka 2,2 milionë euro borxh, ylli i Kosovës tregon si e ndërpreu kontratën falë FIFA-s

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Gjest i shëmtuar nga tifozët e Atletico Madridit, Nico Williams ndalon lojën në gjysmë për shkak të koreve raciste

Salah dhe Klopp përfshihen në një përplasje të furishme verbale – egjiptiani duhej të qetësohej nga Nunez