Milani i falet Ibrahimovicit, merr një barazim në minutat shtesë ndaj Udineses

Milani ka arritur krejt në fund të marrë një barazim të vlefshëm 1-1 në udhëtim te Udinese në ndeshjen e vlefshme për javën e 17-të në Serie A.

Ekipi i Stefano Piolit nuk ka arritur fitoren e tretë radhazi në kampionat, pasi është ndalur me barazim në udhëtim te Udinese në ‘Dacia Arena’.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë më konkrete të vendasve, edhe pse Milani e qarkullonte topin dhe mundohej të krijonte.

Megjithatë, goli i vetëm në pjesën e parë erdhi në minutën e 17-të të ndeshjes me anë të sulmuesit Beto, i cili shënoi për epërsinë e Udineses 1-0.

Në fakt, Milani e gjeti golin e barazimit në minutën e 42-të me anë të Theo Hernandez, por ky gol u anulua shkaku i pozitës jashtë loje.

Në pjesën e dytë, Milani ishte skuadër më e mirë, por jo edhe aq konkrete, ndërsa edhe vendasit ishin të rrezikshëm me kundërsulme.

Megjithatë, edhe përkundër disa rasteve, shifrat mbeten të pandryshuara deri në minutat shtesë kur në skenë doli veterani Zlatan Ibrahimovic, i cili shënoi një gol të bukur për rezultati përfundimtar 1-1.

Pas këtij barazimi, Udinese e sheh veten në pozitën e 15-të më nëntë pikë, ndërsa Milani mbetet në vendin e parë me 39 pikë, por Interi dhe Napoli mund ta kalojnë nesër (e diel) pasi kanë ndeshje për të zhvilluar.

Në ndeshjen e ardhshme, Milani luan në shtëpi ndaj Napolit, ndërsa Udinese udhëton te Cagliari. /Telegrafi/

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Barcelona kërkon që El Clasico të riluhet, kërkesë jo e rrallë për këtë edicion – pasi një tjetër derbi në Evropë ishte të njëjtës rrugë

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Një rast identik si ai i Yamal ka ndodhur edhe në Ligën Premier – por a u pranua goli?

Edhe po të shënonte Yamal, sërish Barcelonës nuk do t'i pranohej goli - mediumi spanjoll sqaron skenarin

PSG-ja janë të vendosur për ta zëvendësuar Mbappen me top yllin e Barcelonës pas largimit