Milani dhe Roma kanë planifikuar të takohen të premten, me agjentin e Alessandro Florenzit, Alessandro Lucci që pritet të jetë i pranishëm në takim.

Reklama

Negociatat janë duke vazhduar dhe Milani shpreson të mbyllë një marrëveshje me Giallorossët këtë javë, pasi Florenzi dëshiron një lëvizje në San Siro.

Sipas Sky Sport Italia, agjenti Lucci dhe drejtori sportiv i Romës, Tiago Pinto, pritet të jenë në Casa Milan nesër (e premte) për të vazhduar bisedimet mbi një marrëveshje huazimi me një mundësi blerjeje.

Roma i ka kërkuar Milanit të nënshkruajë një marrëveshje huazimi me detyrim blerje dhe raportet e mëparshme besojnë se Giallorossët po kërkojnë 6 milionë euro.

Reklama

Të dy palët mund të takohen në gjysmë të rrugës, dhe të bien dakord për një marrëveshje huazimi me një detyrim blerje të lidhur me shfaqjet e lojtarit me Rossonerët. /Telegrafi/

Reklama