LAJMI I FUNDIT:

Milani dhe Roma me disa mungesa në derbin e Serie A – formacionet zyrtare

Milani dhe Roma me disa mungesa në derbin e Serie A – formacionet zyrtare

Milani do të jetë nikoqir i Romës për takimin që luhet në kuadër të javës së pestë në Serie A.

Reklama

Të dy skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin që zhvillohet në San Siro nga ora 20:45.

Për këtë sfidë, Stefano Pioli nuk mund të llogarisë në Gianluigi Donnarumman, Gabbian dhe Jens Petter Hauge që janë të infektuar me coronavirus, derisa Matte Musacchio e Ante Rebic janë të lënduar.

Në anën tjetër, Chris Smalling e Nicolo Zaniolo janë të lënduar, derisa Amadou Diaëara e Calafiori janë të infektuar me coronavirus.

Formacioni startues i Milanit: Tatarusanu; Calabria, Kjaer, Romagnoli, Theo; Kessie, Bennacer; Saelemakers, Calhanoglu, Leao; Ibrahimovic.

Formacioni startues i Romës: Mirante, Mancini, Ibanez, Kumbulla, Karsdorp, Veretout, Pellegrini, Spinazzola, Pedro, Mkhitaryan, Dzeko. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Super Liga
Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

La Liga
Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

La Liga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori