LAJMI I FUNDIT:

Milani dhe Atalanta ndahen në paqe në “San Siro”

Milani dhe Atalanta ndahen në paqe në “San Siro”

Milani dhe Atalanta kanë barazuar me rezultat 1-1 në kuadër të javës së 26-të të Serie A.

Kuqezinjtë e nisën furishëm ndeshjen, duke shënuar që rastin e parë para porte.


Rafael Leao në minutën e tretë shënoi për 1-0, duke mposhtur portierin Marco Carnesecchi.

Atalanta u lëshua në sulm për të barazuar, duke renditur rastet me Emil Holm dhe Charles de Ketelaere.

Ishte pikërisht Holm që u rrëzua në zonë në minutën e 39-të dhe pas rishikimit të VAR u vendos për penallti.

Teun Koopmeiners ishte i saktë nga pika e bardhë për të mposhtur Mike Maignan për 1-1.

Pjesa e dytë i takoi plotësisht Milanin, që kishte shumë më shumë nga loja duke rrezikuar disa herë.

Davide Calabria, Christian Pulisic dhe Ruben Loftus-Cheek kishin raste për të shënuar golin e epërsisë.

Në minutën e 80-të një rast u paraqit edhe për Olivier Giroudin i cili gjuajti, por njëri nga mbrojtësit e Atalantas largoi topin nga vija.

Deri në fund gola të tjerë nuk kishte dhe Milani me 53 pikë mbetet në vendin e tretë, ndërsa Atalanta me 46 pikë është në vendin e pestë. /Telegrafi/

Standings provided by Sofascore

Në trend Sport

Më shumë
Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Bundesliga

"Ai nuk vrapon shumë, por kur e prek topin e vëren çfarë niveli ka" - Camavinga tregon lojtarin më të mirë me të cilin është përballur

La Liga
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
Alarmohen skuadrat e mëdha angleze, Brentford ulë për 42 milionë euro çmimin e Ivan Toneyt

Alarmohen skuadrat e mëdha angleze, Brentford ulë për 42 milionë euro çmimin e Ivan Toneyt

Premier League
Xavi tregon si ndryshoi Barcelona pas vendimit të tij, ka disa fjalë edhe për El Clasicon

Xavi tregon si ndryshoi Barcelona pas vendimit të tij, ka disa fjalë edhe për El Clasicon

La Liga
Kalo në kategori