LAJMI I FUNDIT:

Milan në kërkim të një transferimi të ri, ‘peshkon’ tek Manchester United

Milan në kërkim të një transferimi të ri, ‘peshkon’ tek Manchester United

Milan do të synojë përforcime në fazën defanzive për sezonin e ardhshëm dhe raportohet se janë të interesuar për të nënshkruar me qendërmbrojtësin e Manchester United, Victor Lindelof.

Mediumi spanjoll Fichajes pretendon se Milani janë të interesuar për reprezentuesin suedez për sezonin e ardhshëm.


E ardhmja e 29-vjeçarit në “Old Trafford” është e pasigurt përkundër 22 paraqitjeve të tij në të gjitha garat.

“Djajtë e Kuq” janë përballur me një krizë lëndimesh në sezonin 2023/2024, veçanërisht me mbrojtësit qendror, kështu që kjo e shpjegon mungesën e minutave për Lindelof këtë sezon.

Manchester United po ashtu pritet që të nënshkruajnë me një mbrojtës të ri sezonin e ardhshëm, kështu që një blerje e re në mbrojtje do të shkaktonte largimin e Lindelof.

Në të njëjtën kohë, Milani ka vlerësuar në muajt e fundit përforcimet e mundshme në fazën defanzive.

Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi
Lexo po ashtu Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Ata kanë rikthyer në ekip Matteo Gabbian pas një huazimi tek Villarreali në afatin e janarit, por kanë disa emra në listën e tyre të dëshirave si Lillian Brassier, Jakub Kiëior dhe Clement Lenglet.

Sipas Fichajes, Milani do të ndjekë nga afër situatën e Lindelof gjatë muajve në vazhdim, para se të vendosin për një ofertë në drejtim të United./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës

Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës "janë dorëzuar"

La Liga
Notat e lojtarëve, Man City 1-1 Real Madrid: Lunin heroi i mbretërve

Notat e lojtarëve, Man City 1-1 Real Madrid: Lunin heroi i mbretërve

Liga e Kampionëve
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
Sir Alex Ferguson i ofroi lojtarit të Man United 100 mijë euro për t'u tërhequr nga futbolli

Sir Alex Ferguson i ofroi lojtarit të Man United 100 mijë euro për t'u tërhequr nga futbolli

Premier League
Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori