LAJMI I FUNDIT:

Milan 1-0 Sampdoria, notat e lojtarëve

Milan 1-0 Sampdoria, notat e lojtarëve

Milani ka fituar me rezultat minimal 1-0 ndaj Sampdorias  në ndeshjen e vlefshme për javën e 25-të në Serie A.

Ekipi i Stefano Piolit ka vazhduar serinë pozitive në kampionat, duke marr fitoren e dytë pas asaj ndaj Interit në derbi dhe me këto tri pikët është bërë lider i kampionatit.

Goli i vetëm në këtë fitore të madhe të Rossonerëve u shënua në minutën e tetë nga sulmuesi Rafael Leao, i cili u asistua nga portieri Mike Maignan.

Milani fiton minimalisht ndaj Sampdorias dhe bëhet lider në Serie A
Lexo po ashtu Milani fiton minimalisht ndaj Sampdorias dhe bëhet lider në Serie A

Megjithatë, lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte portieri i mysafirëve, Wladimiro Falcone, i cili u vlerësua me notë 8.1.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për Brahim Diaz dhe Nicola Murru që u notuan me 5.9.

Notat e lojtarëve

 

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Nuk është asgjë e garantuar për Real Madridin - agjentët e Mbappes takohen me gjigantin evropian

Nuk është asgjë e garantuar për Real Madridin - agjentët e Mbappes takohen me gjigantin evropian

La Liga
Laporta i njofton dy lojtarët se nuk kanë vend te Barcelona

Laporta i njofton dy lojtarët se nuk kanë vend te Barcelona

La Liga
Tifozët e Real Madridi nuk kanë durim më me Ancelottin shkaku i trajtimit që po i bën një lojtarit

Tifozët e Real Madridi nuk kanë durim më me Ancelottin shkaku i trajtimit që po i bën një lojtarit

La Liga
John Obi Mikel thotë se top lojtari po transferohet te Chelsea

John Obi Mikel thotë se top lojtari po transferohet te Chelsea

Premier League
Kishte përballë edhe lojtarë si Messi dhe Ronaldo – por Kimmich zgjodhi ish-dështakun e Chelseat si kundërshtarin më të vështirë

Kishte përballë edhe lojtarë si Messi dhe Ronaldo – por Kimmich zgjodhi ish-dështakun e Chelseat si kundërshtarin më të vështirë

Bundesliga
Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

La Liga
Kalo në kategori