LAJMI I FUNDIT:

Milan 0-2 Roma, notat e lojtarëve (Foto)

Milan 0-2 Roma, notat e lojtarëve (Foto)

Roma fitoi si mysafirë i Milanit në San Siro me rezultat 0-2 në Serie A.

Reklama

Klubi nga kryeqyteti italian ishte më i rrezikshëm, posaçërisht në pjesën e dytë.

Golat për skuadrën e drejtuar nga Eusebio Di Francesco i shënuan Edin Dzeko në minutën e 72-të dhe Alessandro Florenzi (77’).

Më i miri në takim ishte ky i fundit, por paraqitje të mirë arritën të bëjnë edhe:

Dzeko, Radja Nainggolan, Kostas Manolas dhe Lorenzo Pellegrini.

Për vendasit më i miri ishte Andre Silva, por edhe Nikola Kalinic e Fabio Borini.

Ata që dëshpëruan ishin portieri Gianluigi Donnarumma dhe mesfushori turk, Hakan Çalhanoglu.

Ndeshja e ardhme e Milanit është ndaj Interit, kurse Roma pret Napolin. Më poshtë keni notat e lojtarëve nga të dy skuadrat:

Milan:

Roma:

Në trend Sport

Më shumë
UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

Liga e Evropës
Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Premier League
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Serie A
Nga kriza ndaj Man Cityt tek ndërtimi i Real Madridit të ri

Nga kriza ndaj Man Cityt tek ndërtimi i Real Madridit të ri

La Liga
Marrëveshje e re me Chelsean, Morotta sqaron të ardhmen e Lukakut

Marrëveshje e re me Chelsean, Morotta sqaron të ardhmen e Lukakut

Serie A
Kalo në kategori