Dy nga yjet më të mëdhenj të Hollywoodit përplasën duart me njëri-tjetrin në një aeroport në Los Angeles të premten.

Reklama

Mila Kunis u pa duke u përshëndetur me kolegun e saj Leonardo DiCaprio pasi u ul në një terminal aeroplanësh privat në Van Nuys me bashkëshortin e saj Ashton Kutcher pas një udhëtimi në Bahamas.

Leo, i cili po priste të hipte në aeroplanin e tij privat, bëri një përshëndetje me grusht me Milan, përpara se të shkëmbente disa fjalë miqësore me të, shkruan DailyMail.

Mila u duk se e vuri re aktorin pasi hodhi plehrat e saj në një kosh të ulur pranë aktorit, i cili po kalonte kohën duke pirë një cigare.

Zelensky thuhet se është në bisedime për t'u paraqitur në "Oscars" këtë fundjavë Zelensky thuhet se është në bisedime për t'u paraqitur në "Oscars" këtë fundjavë
Reklama

Leo mbante në kokë një kapele, gjersa kishte veshur edhe një xhaketë, pantallona të gjera dhe atlete.

Reklama

Të dy shijuan një bisedë të shkurtër përpara se Mila të largohej në drejtim të burrit të saj.

Mila ishte një vizion i rehatisë në modë për fluturimin e saj të kthimit në Los Angeles.

Ish-aktorja e “The 70’s Show” dukej e bukur me një palë tuta me ngjyra të ndezura dhe një palë atlete të bardha.

Sondazh | Kush e fiton sivjet çmimin "Oscar" si 'Filmi më i mirë i vitit'? Sondazh | Kush e fiton sivjet çmimin "Oscar" si 'Filmi më i mirë i vitit'?

Burri i saj, i cili kishte duart plot me një çantë golfi ngjyrë rozë, kishte vënë një maskë të zezë në fytyrë. Ai e ndoqi gruan e tij nga pas teksa mbante gjërat e tyre.

Reklama

Të tre personazhet e famshëm që u takuan në një terminal aeroplanësh privat morën një notë ironike pasi të gjithë ata shquhen për mbështetjen e tyre të zëshme ndaj çështjeve ekologjike.

Reklama

Mila dhe Ashton vitin e kaluar pozuan për një profil për Architectural Digest të ‘shtëpisë së tyre të qëndrueshme në fermë’ prej gjashtë hektarësh, për të cilën ajo tha: ‘Ne donim një shtëpi, jo një pronë’.

Ashton dhe Mila, të cilët janë të martuar që nga viti 2015 dhe që kanë dy fëmijë të quajtur Wyatt, shtatë, dhe Dimitri, pesë, drejtojnë shtëpinë e tyre të madhe në fermë me energji diellore fotovoltaike.

Reklama

Arkitekti i tyre Howard Backen tha: “Ashton dhe Mila janë të shqetësuar për cilësinë e tokës, pastërtinë e ushqimit që hanë dhe ujin që pinë. Idealet e qëndrueshmërisë dhe bujqësisë rigjeneruese nuk janë thjesht koncepte abstrakte për ta”.

Ndërkohë Leonardo ka shpenzuar vite duke i dhënë mbështetjen e tij publike kauzave mjedisore dhe madje përdori fjalimin e tij në “Oscars” për të quajtur ndryshimin e klimës ‘kërcënimin më urgjent me të cilin përballen të gjitha speciet tona’.

Reklama

Ai u kërkoi të gjithë shikuesve të “Oscars” që të ‘punojnë kolektivisht dhe të ndalojnë zvarritjen’ për çështjen e ndryshimeve klimatike’ në fjalimin e tij, i cili u mbajt në vitin 2016 për rolin e tij në “The Revenant”.

Reklama

Ndër filmat e tij më të mëdhenj së fundmi llogaritet “Don’t Look Up”, komedia apokalipse e Adam McKay për një meteor që do të shkatërrojë tokën si një alegori për ndryshimin e klimës.

Megjithatë, ai ka vazhduar të përdorë aeroplanë privatë për udhëtimet e tij – duke përfshirë një herë në vitin 2016 nga Kana në New York në mënyrë specifike, në mënyrë që ai të mund t’i jepej një çmim mjedisor, raportoi Page Six.

Të tre personazhet e famshëm kohët e fundit janë lidhur me dhurimet e tyre bamirëse – Mila dhe Ashton kanë dhuruar miliona për të ndihmuar Ukrainën në mes të pushtimit rus, dhe Leonardo gjithashtu ka dhënë para.

Reklama
Reklama

Mila vetë vjen nga Ukraina, pasi ka lindur në Chernivtsi kur ishte pjesë e Bashkimit Sovjetik, dhe si shumë ukrainas ajo është ende në gjendje të flasë rusisht.

Ajo dhe Ashton krijuan një fond në GoFundMe për të mbledhur 30 milionë dollarë për t’i dhuruar për organizatat Airbnb dhe Flexport, të cilat të dyja janë të përfshira në përpjekjet humanitare për ata që janë prekur nga lufta.

Vetë çifti u zotua të mblidhnin tre tre milionë dollarët e parë dhe mbledhja e fondeve të tyre tani ka grumbulluar më shumë se 35 milionë dollarë, për të cilat të famshmit u falënderuan personalisht nga presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky.

Reklama

Ndërkohë Leonardo u raportua gjerësisht se kishte dhuruar 10 milionë dollarë për përpjekjet e luftës në Ukrainë dhe se kishte një gjyshe të lindur në Ukrainë, por ato raportime rezultuan të rreme.

Reklama

Megjithatë, një burim në kampin e tij i tha Revistës People: “Leo kishte bërë privatisht disa donacione për grupet humanitare – CARE, IRC, UNHCR dhe Save The Children. Të gjitha të drejtuara në Ukrainë”.

Burimi shtoi: “Ai i kishte parë gjërat të shpalosen dhe donte të mbështeste Ukrainën sa më mirë që mundej. Ai do të vazhdojë të mbështesë grupet humanitare në terren që po ndihmojnë popullin e Ukrainës”.

Reklama

Së fundmi Mila i dha një intervistë Maria Shriver për Entertainment Tonight dhe këmbënguli duke thënë: “Unë nuk mendoj se duhet ta konsiderojmë popullin e Rusisë armik”.

Ajo shtoi: “Unë me të vërtetë dua ta theksoj këtë. Nuk mendoj se kjo është thënë mjaftueshëm në shtyp”.

Ylli i ‘Family Guy’ shtoi: “Dhe unë nuk dua që njerëzit të ngatërrojnë dy problemet që po ndodhin. Unë nuk mendoj se është populli i Rusisë dhe kështu nuk dua të ketë diçka si: ‘Të gjithë rusët janë qenie njerëzore të tmerrshme’”.

Reklama

Ajo vazhdoi: “Sikurse nuk dua që kjo të jetë retorika, kështu që i inkurajoj njerëzit ta shohin atë nga një perspektivë si ajo e: ‘Janë njerëzit në pushtet, jo vetë njerëzit’”. /Telegrafi/

Reklama