Mila Kunis dhe Ashton Kutcher kanë bërë një arritje të madhe bamirësie, por nuk kanë përfunduar ende.

Reklama

Aktorja e “Black Swan”, 38 vjeç dhe aktori “No Strings Attached”, 44 vjeç, tani kanë mbledhur mbi 20 milionë dollarë për popullin e Ukrainës pas sulmeve të vazhdueshme nga Rusia.

Lajmin e kanë bërë të ditur ylli me origjinë ukrainase dhe bashkëshorti i saj në një video që kanë postuar në Instagram.

“Ne duam t’ju japim një përditësim të vogël për fushatën tonë për të qëndruar me Ukrainën”, filloi Kutcher në video.

“Ne kemi mbledhur mbi 20 milionë dollarë në më pak se një javë. Dhe them ne sepse jemi të gjithë bashkë. Disa njerëz nuk kishin mjetet për të dhënë, dhe ata kanë bërë një punë të pabesueshme për të nxjerrë fjalën dhe duke e shpërndarë atë. Por ne nuk kemi mbaruar. Synimi ynë është 30 milionë dollarë dhe ne do të arrijmë atje”, tha Kutcher.

Reklama
Reklama

“Por ne duam të falënderojmë 56,000 prej jush që mundën të dhuronin dhe na mbështetën. Qoftë 5 dollarë, 10 dollarë, 1000 dollarë, çfarëdo qoftë kjo do të thotë shumë për ne sepse sjell në një komunitet dhe një ndjenjë përkatësie dhe një aftësi për të ndihmuar”, tha aktorja i “Friends With Benefits” më pas, shkruan DailyMail.

“Le të vazhdojmë të shtyjmë. Le të vazhdojmë të përhapim fjalën dhe ne, së bashku, mund të arrijmë objektivin tonë prej 30 milionë dollarësh. Ndihma e parë humanitare është tashmë në terren. Flexport tashmë po dërgon avionë që po dërgojnë ndihma humanitare për këto OJQ dhe Air BnB tashmë po pranon refugjatë. Ka pasur mbi një milion fëmijë, këta janë vetëm fëmijë, që janë në statusin e refugjatit tani, dhe kështu çdo gjë që mund të bëjmë na ndihmon dhe ne ju vlerësojmë”, vazhdoi deklaratën e tij aktori.

Reklama
Reklama

Kunis ka lindur në Ukrainë dhe u transferua në Shtetet e Bashkuara në 1991 kur ishte vetëm tetë vjeç.

Kutcher dhe Kunis hapën faqen “GoFundMe” të enjten e kaluar kur ajo u shfaqën në një video të shpërndarë në llogarinë e aktorit në Instagram. Në video ajo foli për herë të parë publikisht për konfliktin ‘shkatërrues’ në vendlindjen e saj.

“Kam lindur në Chernivtsi, Ukrainë në vitin 1983. Kam ardhur në Amerikë në vitin 1991. Gjithmonë e kam konsideruar veten amerikane”, filloi aktorja.

Të gjitha lajmet nga Mila Kunis Të gjitha lajmet nga Mila Kunis

“Një amerikan krenare. Më pëlqen gjithçka që ky vend ka bërë për mua dhe familjen time. Por, sot, nuk kam qenë kurrë më krenar që jam ukrainas. Ngjarjet që kanë ndodhur në Ukrainë janë shkatërruese. Nuk ka vend në këtë botë për këtë lloj sulmi të padrejtë ndaj njerëzimit”, kishte deklaruar tutje aktorja.

Reklama
Reklama

Kunis dhe Kutcher janë të martuar që nga viti 2015. Ata kanë dy fëmijë, vajzën Wyatt, shtatë vjeç dhe djalin Dimitri, pesë vjeç. /Telegrafi/