LAJMI I FUNDIT:

Mikel Arteta zbulon se çfarë ka mësuar më së shumti nga Jurgen Klopp

Mikel Arteta zbulon se çfarë ka mësuar më së shumti nga Jurgen Klopp

Sot (e diel) Arsenal dhe Liverpool do të ndeshen në atë që pritet të jetë një duel i zjarrtë në “Emirates”, duke marrë parasysh luftën e ngushtë për titull kampion.

Para ndeshjes në konferencën për shtyp, ka folur edhe trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, i cili ndër të tjerash ka thënë se ka marrë ‘shumë gjëra’ nga epoka e Jurgen Kloppit tek Liverpooli.


“Shumë gjëra. Veçanërisht identitetin që ka ekipi i tij, identiteti që klubi ka”, ka thënë Arteta kur u pyet se çfarë ka mësuar nga gjermani.

“Është shumë e qartë. Ai është dikush që është i vendosur që të lë shenja në klub. Ekipi ka qëllime të qarta dhe sjellje të mira, pa marrë parasysh se cili lojtar luan. Mua më pëlqen gjithçka që ai ka arritur tek Liverpooli”, është shprehur tekniku spanjoll.

Klopp tashmë ka njoftuar më herët se në fund të sezonit do të largohet nga Liverpooli, klub ky të cilin e ka udhëhequr që nga viti 2015.

Mbyllet ndeshja, Arsenal 3-1 Liverpool: Çfarë ndodhi para, gjatë dhe pas ndeshjes
Lexo po ashtu Mbyllet ndeshja, Arsenal 3-1 Liverpool: Çfarë ndodhi para, gjatë dhe pas ndeshjes

Gjatë kësaj kohe ai i ka udhëhequr “Të Kuqtë” drejt titullit të Ligës Premier, Ligës së Kampionëve, FA Cup.

Kujtojmë se ndeshja e parë e zhvilluar në “Anfield” mes këtyre dy skuadrave kishte përfunduar me rezultat të barabartë 1-1, ndërsa së fundmi ndeshja e luajtur në kuadër të FA Cup, i takoi Liverpoolit të cilët fituan me rezultat 2-0./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Fjalët e para të Toni Kroos pasi luajti ndeshjen e tij të fundit në “Santiago Bernabeu”

Fjalët e para të Toni Kroos pasi luajti ndeshjen e tij të fundit në “Santiago Bernabeu”

La Liga
U tha se do të shkarkohej pas finales së FA Cup, Ten Hag sqaron të ardhmen e tij

U tha se do të shkarkohej pas finales së FA Cup, Ten Hag sqaron të ardhmen e tij

Premier League
Protagonist absolut, statistikat e Granit Xhakës flasin për dominimin e tij - shpallet lojtar i ndeshjes në finale

Protagonist absolut, statistikat e Granit Xhakës flasin për dominimin e tij - shpallet lojtar i ndeshjes në finale

Bundesliga
Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Bundesliga
Conte te Napoli kërkon tre ish yjet e Serie A dhe garanci për blerjen e tyre

Conte te Napoli kërkon tre ish yjet e Serie A dhe garanci për blerjen e tyre

Serie A

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

La Liga
Kalo në kategori