LAJMI I FUNDIT:

Mike Tyson e bën sërish, mahnit fansat me shpejtësinë e jashtëzakonshme

Mike Tyson e bën sërish, mahnit fansat me shpejtësinë e jashtëzakonshme

Legjenda e boksit, Mike Tyson, ka konfirmuar se është në formë të lartë para rikthimit sensacional në ring, përkundër se është 53 vjeçar.

Ish-kampioni i padiskutueshëm në kategorinë e peshave të rënda ka paralajmëruar disa meçe miqësore, 15 vjet pas pensionimit nga boksi.


Kundërshtarët e tij akoma nuk janë konfirmuar, mirëpo ka pasur spekulime për emra të mëdhenj që mund të hyjnë në ring me ikonën.

Tyson publikon video ku shihet fiziku i tij i jashtëzakonshëm edhe pse në moshën 53 vjeçare – duket gati për rikthim në boks
Lexo po ashtu Tyson publikon video ku shihet fiziku i tij i jashtëzakonshëm edhe pse në moshën 53 vjeçare – duket gati për rikthim në boks

Ndërsa gjatë javëve të fundit, ai kohë pas kohe ka publikuar video dhe fotografi në rrjetet sociale nga përgatitjet që është duke bërë.

Një vide e publikuar së fundmi në Instagram e shfaq Tysonin në disa seanca stërvitore, me ç’rast tregon goditjet e fuqishme dhe shpejtësinë e jashtëzakonshme përkundër moshës që ka. /Telegrafi/

View this post on Instagram

Training smarter every day. @smartcups SmartCups.com

A post shared by Mike Tyson (@miketyson) on Jun 22, 2020 at 12:10pm PDT

Në trend Sport

Më shumë
Para ndeshjes me Man Cityn, kamerat kapin një veprim befasues nga lojtarët e Real Madridit

Para ndeshjes me Man Cityn, kamerat kapin një veprim befasues nga lojtarët e Real Madridit

Liga e Kampionëve
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

La Liga
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
Mirupafshim Xavi! Barcelona thuhet se ka gjetur trajnerin e ri

Mirupafshim Xavi! Barcelona thuhet se ka gjetur trajnerin e ri

La Liga
I kryqëzuar nga të gjithë për eliminimin e Barcelonës - reagon Ronald Araujo

I kryqëzuar nga të gjithë për eliminimin e Barcelonës - reagon Ronald Araujo

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori