LAJMI I FUNDIT:

Middlesbrough huazon portierin e Cityt, Zack Steffen

Middlesbrough huazon portierin e Cityt, Zack Steffen
(Foto: Instagram/zacksteffen_)

Middlesbrough e ka kompletuar huazimin e portierit të Manchester Cityt, Zackary Steffen.

Reklama

Mëngjesin e të martës, gardiani amerikan i ka kryer të gjitha formalitet për ta zyrtarizuar transferimin dhe pastaj i është bashkëngjitur ekipit në Morecambe.

27-vjeçari kishte nënshkruar kontratë katërvjeçare me Cityn në nëntor të vitit të kaluar.

Ai ka përvojë në Ligën Premier dhe në Ligën e Kampionëve, ndërsa për një sezon ka qenë i huazuar në Bundesliga te Fortuna Dusseldorf.

Njëherësh, Steffen i përfaqëson Shtetet e Bashkuara të Amerikës që nga grupmoshat U-18 dhe ka zhvilluar 29 ndeshje. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by Zack Steffen (@zacksteffen_)