LAJMI I FUNDIT:

Mia Khalifa akuzohet për antisemitizëm

Mia Khalifa akuzohet për antisemitizëm
(Foto: Instagram/miakhalifa)

Ish-ylli i filmave për të rritur, Mia Khalifa, është akuzuar për antisemitizëm, pas publikimit të një fotografie, në të cilën shfaqet duke pirë verë dhe duke kritikuar “aparteidin izraelit”.

Reklama

28-vjeçarja e ka publikuar një fotografi në Twitter, në të cilën paraqitet duke pirë shampanjë franceze nga viti 1943.

Në përshkrimin e imazhit të shpërndarë në këtë rrjet social, shkruante: “Vera ime është më e vjetër se shteti juaj aparteid”.

Disa përdorues të rrjeteve sociale e kanë akuzuar atë se ka pirë “verë naziste” duke aluduar se në vitin 1943, Franca ka qenë e okupuar nga Gjermania naziste.

Mirëpo, përkundër kësaj, vera që pinte Khalifa shkruante anglisht, ashtu që lidhej me tregun britanik.

Mia i ka hedhur poshtë të gjitha akuzat për antisemitizëm. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Magazina
Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Magazina
Kim Kardashian vë në pah fizikun atraktiv në pozat e reja

Kim Kardashian vë në pah fizikun atraktiv në pozat e reja

Magazina
Martohet portieri i Përfaqësueses së Kosovës, Visar Bekaj

Martohet portieri i Përfaqësueses së Kosovës, Visar Bekaj

Magazina
Modelja braziliane ndërron jetë në moshën 40 vjeçare pas disa komplikimeve gjatë një operacioni estetik

Modelja braziliane ndërron jetë në moshën 40 vjeçare pas disa komplikimeve gjatë një operacioni estetik

Magazina
Kim Kardashian lë të dyshohet se ka nisur një lidhje të re pas ndarjes nga Pete Davidson

Kim Kardashian lë të dyshohet se ka nisur një lidhje të re pas ndarjes nga Pete Davidson

Magazina
Kalo në kategori