Me tre golat e tij ndaj Manchester Cityt dhe Celticut, Lionel Messi është futur në historinë e Ligës së Kampionëve.

Argjentinasi është bërë lojtari i dytë në histori të kësaj gare që shënon het-trik në dy ndeshje radhazi.

Statistika mbresëlënëse nga MSN në sezonin 2016/17 Statistika mbresëlënëse nga MSN në sezonin 2016/17

Këtë më parë e kishte bërë vetëm Luiz Adriano me Shakhtarin.

Messi në këtë fillim sezoni ka shënuar 12 gola në të gjitha garat. /Telegrafi/