LAJMI I FUNDIT:

Mesatarisht një femër gjatë jetës së saj i shpenzon rreth 6,000 euro në produkte të periodave

Mesatarisht një femër gjatë jetës së saj i shpenzon rreth 6,000 euro në produkte të periodave

Kontraceptimi, produktet sanitare, stilet e flokëve. Jeta duket të jetë më e shtrenjtë për femrat.

Reklama

Kur është fjala për produktet e periodave, si tamponët dhe manaret, femrat duket se shpenzojnë mjaft shumë, transmeton Telegrafi.

Brendi “Intima” ka kryer një anketim për të parë se sa mesatarisht shpenzon para një person në produkte të cilat nuk mund të ripërdoren.

Rezultatet kanë zbuluar se mesatarisht një femër i shpenzon rreth 15 euro në muaj në produkte menstruale.

Kjo i bie mesatarisht 6,000 euro gjatë jetës së një femre – pra mes moshës 12 dhe 52 vjeçare.

Femrat e anketuara kanë thënë se produktet menstruale duhet të jenë të vendosura falas në shkolla, kolegje, universitete dhe në vende të punës. /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Ke fytyrë të rrumbullakët? Ja disa prerje flokësh që shkojnë më shumë për çdo formë

Ke fytyrë të rrumbullakët? Ja disa prerje flokësh që shkojnë më shumë për çdo formë

Flokë dhe stil
Fustanet valëvitëse për çdo ditë: 10 kombinimet që do të vishni nga mëngjesi në mbrëmje

Fustanet valëvitëse për çdo ditë: 10 kombinimet që do të vishni nga mëngjesi në mbrëmje

Keshilla Modë
Pesë femrat më të stiluara këtë javë: Pamela është e patejkalueshme, palltoja e Angelina Jolie-s është ëndrra e çdo femre

Pesë femrat më të stiluara këtë javë: Pamela është e patejkalueshme, palltoja e Angelina Jolie-s është ëndrra e çdo femre

Moda
Kendall futi pardesynë poshtë fundit dhe në fakt duket mirë!

Kendall futi pardesynë poshtë fundit dhe në fakt duket mirë!

Moda
Fëmijët që bëjnë këto 12 gjëra, kanë tru ‘shumë të ndjeshëm’ dhe ky konsiderohet një avantazh

Fëmijët që bëjnë këto 12 gjëra, kanë tru ‘shumë të ndjeshëm’ dhe ky konsiderohet një avantazh

Prindër dhe fëmijë
Video që ilustron në formën më të mirë efektin e botoksit në fytyrë

Video që ilustron në formën më të mirë efektin e botoksit në fytyrë

Estetikë
Kalo në kategori