LAJMI I FUNDIT:

Mes filmit dhe biznesit, Ryan Reynolds dhe Blake Lively dyfishojnë pasurinë e tyre milionëshe

Mes filmit dhe biznesit, Ryan Reynolds dhe Blake Lively dyfishojnë pasurinë e tyre milionëshe

Ryan Reynolds ka më shumë se një arsye për të festuar pas fitores dramatike të Wrexham të së hënës së Pashkëve.

Reklama

Pronari i skuadrës së futbollit të Uellsit dhe gruaja e tij Blake Lively pothuajse kanë dyfishuar pasurinë e tyre në 372 milionë funte (421 milionë euro) vitin e kaluar.

Ylli i “Deadpool” dhe aktorja e “Gossip Girl” kanë dëshmuat të jenë taktikë të zgjuar në botën e biznesit, shkruan The Sun.

Foto: Getty

Ata kanë gishtat e tyre në biznese të panumërt, duke përfshirë pijen Gin, telefona celularë, pije joalkoolike, modë, kozmetikë, filma dhe natyrisht, futboll.

Wrexham, i cili është në bashkëpronësi të Ryan dhe aktorit tjetër Rob McElhenney, humbi pothuajse tre milionë funte (3.3 milionë euro) vitin e kaluar.

Por fitorja 3-2 e skuadrës së Uellsit të Veriut ndaj rivalëve më të afërt të promovimit, Notts County, këtë javë do të thotë se ata kanë shanse për favoritët për t’u ngjitur nga jashtë ligës dhe në Ligën e Futbollit anglez financiarisht më fitimprurës.

Foto: Getty

Kanadezi Reynolds, 46 vjeç, bleu Wrexham me synimin për t’i futur në Premier League.

Beteja e tyre për sukses, e cila u dokumentua në një seri televizive të Disney Plus, po rezulton të ketë një shikueshmëri të madhe.

Reynolds tha se ndeshja midis Wrexham dhe Notts County kishte “krijuar dramë të ndryshme nga çdo gjë që do të kishit parë ndonjëherë në ndonjë film”.

Foto: Getty

Ai e ka kthyer gruan e tij Blake në një fanse të futbollit dhe çifti po blen një shtëpi prej 1.5 milionë funtesh (1.6 milionë euro) në fshatin Marford, jo shumë larg fushës së garës së klubit të tij.

Reynolds është një nga yjet më të mirë të filmit – duke fituar 57 milionë funte (64.5 milionë euro) në vitin 2020 dhe duke fituar rreth 16 milionë funte (18.1 milionë euro) për çdo film.

Ai arriti një marrëveshje shumë të zgjuar kur pranoi të luante dhe të prodhonte filmin komik “Marvel Deadpool” në 2016.

Ndërsa ai u pagua “vetëm” 1.5 milion funte (1.6 milionë euro) paraprakisht, Reynolds mori një pjesë të fitimeve të arkës që i dha atij deri në 30 milion funte (33.9 milionë euro).

Foto: AP

Por ai nuk është vetëm një aktor. Ai ka bërë pjesën e tij të duhur në investime të zgjuara.

Gjigandi i komunikimit T Mobile ka rënë dakord të paguajë deri në një miliard funte (1.1 miliard euro) për Mint Mobile të cilin Reynolds bleu një të katërtën e aksioneve vetëm tre vjet më parë.

Ai do të mbetet në një rol kreativ pas blerjes, që thuhet se ai ka arritur të fitoi 245 milionë funte (277.4 milionë euro).

Ylli i filmit ka bërë shumë për të promovuar gini e “Aviacionit”, në të cilin ai besohet se ka midis 20 dhe 25 përqind. Kompania u shit në vitin 2020 për gjysmë miliard paund firmës britanike të pijeve Diageo.

Foto: Getty

Aktori komik Reynolds bashkëthemeloi Maximum Effort Productions dhe Maximum Effort Marketing, i cili ishte përgjegjës për një postim viral shakaje rreth sulmit në zemër të personazhit Big në Peloton në “Sex and the City”.

Aktori ka dëshmuar se është i aftë në përdorimin e rrjeteve sociale për të promovuar produktet e tij. Veprimi i tij më i madh deri më sot ka qenë blerja e ekipit të divizionit të pestë Wrexham.

Të gjitha lajmet nga Ryan Reynolds
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Ryan Reynolds

Aktori Rob McElhenney e bindi Reynolds të blinte skuadrën jashtë ligës për 2 milionë funte (2.2 milionë euro) edhe pse dyshja nuk ishin takuar kurrë dhe asnjëri nuk dinte aq shumë për futbollin.

Por dyshja tashmë janë të varur nga loja e bukur dhe e realizuan premtimin e tyre për të investuar në ekip. Reynolds ka investuar në platformën e transmetimit sportiv Fubo dhe ka ndihmuar me fushatën e saj të marketingut.

Foto: Getty

Aktori është në bordin e Match Group Inc që zotëron faqet e takimeve Tinder, OkCupid, Hinge dhe PlentyOfFish.

Gjatë viteve, Reynolds ka punuar me Armani, Hugo Boss, Nissan dhe Hyundai. Koleksioni i tij i makinave, megjithatë, përfshin një Lamborghini Aventador dhe një Audi R8.

Ndërkaq gruaja e tij, Blake paguhej 50,000 funte (56 mijë euro) për çdo episod të dramës për adoleshencë “Gossip Girl”, që do të thoshte se ajo fitoi mbi gjashtë milionë funte (6.7 milionë euro) për 121 episode .

Javën e kaluar, Lively postoi një imazh të saj me bikini, duke shfaqur mesin e saj të tonifikuar vetëm disa muaj pasi solli në jetë fëmijën e saj të katërt.

Nuk është çudi që kaq shumë marka kanë paguar për t’u lidhur me aktoren 35-vjeçare ndër vite, duke përfshirë një marrëveshje “milionëshe” për të qenë fytyra e gjigantit të kozmetikës L’Oreal në 2014.

Foto: Getty Images

Ylli me stil thuhet se ka fituar mbi tre milionë funte (3.3 milionë euro) për një marrëveshje me firmën e modës së lartë Gucci në vitin 2012.

Në vitin 2011 ajo u zgjodh si fytyra e linjës së çantave të Chanel Mademoiselle, e cila me siguri do të ketë tërhequr një tarifë shtatëshifrore.

Sipërmarrja e saj e fundit është një linjë e pijeve mikser jo-alkoolike të quajtur Betty Buzz.

Blake, e cila ka 39 milionë ndjekës në Instagram, ka postuar imazhe të saj me pijen, që mban emrin e gjyshes së saj Betty, të cilën e lansoi në vitin 2021.

Foto: Getty Images

Familja e Blake dhe Ryan ndajnë një rezidencë me shtatë dhoma gjumi katër milionë funte (4.5 milionë euro) në Bedford, e cila është rreth një orë me makinë nga New Yorku. Fqinjët e tyre përfshijnë Matt Damon, Michael Douglas dhe Catherine Zeta-Jones. Dyshja besohet se kanë investuar në shumë pasuri të paluajtshme.

Por jo çdo gjë që preku Blake u kthye në ar, me aktoren që hoqi dorë nga një faqe digjitale e shitjeve të revistave dhe artikujve të punuar me dorë të quajtur “Pserve” një vit pas fillimit të saj në 2014. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Luana Vjollca mahnit me paraqitjen nga Java e Modës në Milano

Luana Vjollca mahnit me paraqitjen nga Java e Modës në Milano

Magazina
“Sa kam punuar për këtë projekt” - Olta Gixhari zbulon detaje për filmin “Në kuadër të dashurisë”

“Sa kam punuar për këtë projekt” - Olta Gixhari zbulon detaje për filmin “Në kuadër të dashurisë”

Magazina
Bebe Rexha publikon bashkëpunimin e ri me David Guettan

Bebe Rexha publikon bashkëpunimin e ri me David Guettan "One in a Milion"

Magazina
Në një rrëfim për Vogue, Angelina Jolie thotë se fëmijët ia shpëtuan jetën: Kishim shumë plagë për të shëruar pas ndarjes nga Brad Pitt

Në një rrëfim për Vogue, Angelina Jolie thotë se fëmijët ia shpëtuan jetën: Kishim shumë plagë për të shëruar pas ndarjes nga Brad Pitt

Magazina
Bora Zemani do të jetë sërish prezantuese e “Dancing With the Stars”

Bora Zemani do të jetë sërish prezantuese e “Dancing With the Stars”

Magazina
Efi zbulon se nuk ka më miqësi me Luizin dhe Kiarën: Nuk dua të flas më për këtë pjesë

Efi zbulon se nuk ka më miqësi me Luizin dhe Kiarën: Nuk dua të flas më për këtë pjesë

Magazina
Kalo në kategori