LAJMI I FUNDIT:

Mënyra se si Liverpool mund të luante nën urdhrat e Ruben Amorim – ndryshime të dukshme nga Klopp

Mënyra se si Liverpool mund të luante nën urdhrat e Ruben Amorim – ndryshime të dukshme nga Klopp

Trajneri i Sporting Lisbonës, Ruben Amorim është favoriti për të zëvendësuar Jurgen Klopp në skuadrën e Liverpoolit.

Liverpool është ende në proces të zëvendësimit të një prej trajnerëve më ikonë të klubit, i cili njoftoi vendimin e tij tronditës për t’u larguar në fund të sezonit në fillim të këtij viti.


Shumë e kishin caktuar Xabi Alonson si favorit për të zëvendësuar Klopp duke pasur parasysh trashëgiminë e tij në Merseyside dhe suksesin në Bundesligë.

Shfaqet favoriti i qartë për të zëvendësuar Jurgen Kloppin si trajner i Liverpoolit
Lexo po ashtu Shfaqet favoriti i qartë për të zëvendësuar Jurgen Kloppin si trajner i Liverpoolit

Megjithatë, Alonso konfirmoi se do të mbetet me Leverkusen sezonin e ardhshëm në fillim të kësaj jave, disa ditë përpara se të merrte një epërsi prej 13 pikësh në krye të tabelës pas humbjes së Bayern Munichut ndaj Borussia Dortmundit, e cila i dha fund garës për titull.

Emërimi i Amorimit mund të nënkuptojë një ndryshim në taktika për Liverpoolin, i cili ka ngecur pas përpjekjeve të Kloppit 4-3-3 për shumicën e kohës së tij në Merseyside.

Në Sporting, ish-mesfushori i Benficas ka favorizuar një formë 3-4-3, e cila mund të shohë që një nga nënshkrimet kryesore të Klopp të ‘zhduken përfundimisht’. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Situatë e shëmtuar te Chelsea, lojtarët kapen mes tyre për një penallti

Situatë e shëmtuar te Chelsea, lojtarët kapen mes tyre për një penallti

Premier League
Ku janë ata tani? Dhjetë blerjet e para të Pep Guardiolës si trajner i Manchester City

Ku janë ata tani? Dhjetë blerjet e para të Pep Guardiolës si trajner i Manchester City

Premier League
Fitorja e thellë e Chelseat përballë Evertonit zbehet nga zënka e lojtarëve për një penallti

Fitorja e thellë e Chelseat përballë Evertonit zbehet nga zënka e lojtarëve për një penallti

Premier League
Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Bundesliga
Me një gol nga gjysma e fushës dhe brenda 29 minutash - Palmer kompleton het-trikun e tij

Me një gol nga gjysma e fushës dhe brenda 29 minutash - Palmer kompleton het-trikun e tij

Premier League
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori