LAJMI I FUNDIT:

Shfaqet favoriti i qartë për të zëvendësuar Jurgen Kloppin si trajner i Liverpoolit

Shfaqet favoriti i qartë për të zëvendësuar Jurgen Kloppin si trajner i Liverpoolit

Një favorit i qartë është shfaqur në shanset e fundit për të zëvendësuar Jurgen Klopp si trajner i Liverpoolit këtë verë.

Trajneri gjerman do t’i japë fund qëndrimit të tij gati nëntëvjeçar në Anfield në fund të këtij sezoni, pasi ka njoftuar vendimin e tij tronditës për t’u larguar.


Një mori strategësh të nivelit të lartë janë lidhur me marrjen e rolit, duke përfshirë Xabi Alonson të Bayer Leverkusen, Roberto De Zerbi të Brighton dhe Thomas Tuchel të Bayern Munich.

Liverpool identifikon dy opsione rezervë nëse Alonso refuzon kalimin në Anfield
Lexo po ashtu Liverpool identifikon dy opsione rezervë nëse Alonso refuzon kalimin në Anfield

Alonso shihej prej kohësh si favoriti për të marrë këtë detyrë – pavarësisht interesimit nga Bayern Munich – përpara se të njoftonte se do të mbetej me Leverkusenin për sezonin e ardhshëm.

Ditët e fundit, lidhjet janë rritur me trajnerin e Sporting Lisbonës, Ruben Amorim, i cili besohet se ka ‘shumë admirues’ brenda Anfield.

Amorim ka qenë në menaxhim vetëm që nga viti 2018, por ka fituar pesë trofe në Sporting që nga ardhja e tij në vitin 2020 dhe vlerësohet si një nga trajnerët taktikisht më të zgjuar në futbollin botëror.

PSG gjen zëvendësuesin e Mbappes te Liverpooli
Lexo po ashtu PSG gjen zëvendësuesin e Mbappes te Liverpooli

Ai madje është quajtur si ‘The Special One 2.0’, duke iu referuar Jose Mourinhos, nga disa media portugeze – megjithëse Amorim ka hedhur poshtë çdo krahasim me trajnerët e tjerë.

Këtu janë shanset aktuale për të zëvendësuar Klopp në Liverpool nëpërmjet Oddschecker:

Ruben Amorim (Sporting Lisbonës) – 4/6
Roberto De Zerbi (Brighton) – 11/2
Julian Nagelsmann (Gjermani) – 15/2
Xabi Alonso (Bayer Leverkusen) – 14/1
Pep Lijnders (Liverpool, asistent) – 16/1
Thomas Tuchel (Bayern Munich) – 20/1. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Formacionet zyrtare, Man City - Real Madrid: Guardiola kthen yjet, në sulm ndaj mbretërve

Formacionet zyrtare, Man City - Real Madrid: Guardiola kthen yjet, në sulm ndaj mbretërve

Liga e Kampionëve
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Para ndeshjes me Man Cityn, kamerat kapin një veprim befasues nga lojtarët e Real Madridit

Para ndeshjes me Man Cityn, kamerat kapin një veprim befasues nga lojtarët e Real Madridit

Liga e Kampionëve
Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

La Liga
Bayerni dhe Arsenali startojnë me më të mirët në dispozicion për ndeshjen e dytë - formacionet zyrtare

Bayerni dhe Arsenali startojnë me më të mirët në dispozicion për ndeshjen e dytë - formacionet zyrtare

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori