Chelsea ka mposhtur Porton me rezultat (2-0) në sfidën e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Mason Mount dhe Ben Chiëell ishin ata që i shënuan golat për Chelsean.

Por lojtari më i mirë i ndeshjen soli portieri Edouard Mendy me notën 8.3, fal pritjeve të bukura të tij.

Pas tij te Chelsea u vlerësuan Cesar Azpilicueta dhe Mount.

Lojtari më i dobët i ndeshjes doli të jetë Jesus Corona i Portos me 5.5.

Notat e lojtarëve të Portos dhe Chelseat

/Telegrafi/