LAJMI I FUNDIT:

Menduan se shkatërruan sistemet raketore amerikane, ukrainasit tallen me rusët – doli të ishin maketa të Patriot

Menduan se shkatërruan sistemet raketore amerikane, ukrainasit tallen me rusët – doli të ishin maketa të Patriot

Rusët pretendonin se ka arritur t’ia shkatërrojë ukrainasve dy sisteme të mbrojtjes kundërajrore Patriot, të cilat ia ka dhuruar SHBA.

Por nga Kievi është bërë se “viktima” të sulmeve ajrore, ishin disa maketa të këtij sistemi raketor të mbrojtjes kundërajrore, transmeton Telegrafi.

Patriot është arma më e shtrenjtë që Washingtoni ia ka dhënë deri më tani Kievit, me qëllim që të mund të mbrohet nga agresioni rus.


Mikola Oleshchuk, komandant i ushtrisë ukrainase e ka shpërndarë videon në rrjetet sociale të sulmit rus, dhe ka bërë të ditur se forcat ukrainase kanë kryer me sukses misionin.

Kjo nuk është hera e parë që ukrainasit arrijnë t’i mashtrojnë rusët me veprime të tilla.

Madje raketat e lëshuara nga rusët i kanë kushtuar shtrenjtë Kremlinit – kurse rezultatet thjesht ishin zero. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
FBI nuk është plotësisht e bindur se Trump u qëllua nga një plumb - gjatë 'tentativës për vrasjen e tij'

FBI nuk është plotësisht e bindur se Trump u qëllua nga një plumb - gjatë 'tentativës për vrasjen e tij'

Amerika
Kroacia shpall persona të padëshiruar tre politikanë nga Mali i Zi - mes tyre edhe kreun e parlamentit dhe zëvendëskryeministrin

Kroacia shpall persona të padëshiruar tre politikanë nga Mali i Zi - mes tyre edhe kreun e parlamentit dhe zëvendëskryeministrin

Botë
Trump ndan letrën nga presidenti palestinez Abbas përpara takimit me Netanyahu

Trump ndan letrën nga presidenti palestinez Abbas përpara takimit me Netanyahu

Botë
Një ligjvënëse mbajti një tabelë ku shkruante

Një ligjvënëse mbajti një tabelë ku shkruante "kriminel lufte" dhe "fajtor për gjenocid" gjatë fjalimit të Netanyahu në Kongres

Botë

"Kokosi, muzika dhe fushata virale", interneti i pushtuar me Kamala Harris - a do t'i sjellë kjo më shumë vota?

Amerika
Shkon në gjashtë numri i të vdekurve në Kroaci, policia zbulon identitetin e vrasësit

Shkon në gjashtë numri i të vdekurve në Kroaci, policia zbulon identitetin e vrasësit

Kroacia
Kalo në kategori