LAJMI I FUNDIT:

Menaxhon yje të mëdha si Pjanic, Behrami apo Koulibaly, agjenti shqiptar Fali Ramadani po hetohet për pastrim parash

Menaxhon yje të mëdha si Pjanic, Behrami apo Koulibaly, agjenti shqiptar Fali Ramadani po hetohet për pastrim parash
Foto: Majorca daily buletin

Fali Ramadani është në probleme të mëdha nga Gjykata Kombëtare Spanjolle.

Menaxheri i njohur shqiptar po hetohet për një pjesëmarrje në një skemë për pastrim parash në Mallorca të Spanjës.

Ka qenë gazeta spanjolle Ultima Hora që ka njoftuar për operacionin e ekipit kundër krimit të organizuar dhe grupit ë hetimit financiar.

Ramadani akuzohet për krim ndaj Parasë Publike dhe për shpëlarje parash, ndërsa brenda disa ditësh duhet të udhëtojë drejt Madridit për të dëshmuar në Gjykatën Kombëtare si një person i hetuar, kanë thënë burimet nga gjykata.

Biznesmenë të tjerë dhe ish-futbollistë po hetohen për të njëjtën rast nga Gjykata Kombëtare Spanjolle.

Të dyshuarit janë kryesisht jashtë Spanjës, por që raportohet se kanë zhvilluar biznes me kompani të njohura në Mallorca.

Menaxheri shqiptar Fali Ramadani është njëri nga më të fuqishmit në botën e futbollit.

Ai ka nën menaxhim yje të mëdha të futbollit si Kalidou Koulibaly, Miralem Pjanic, Cengiz Under, Valon Behrami, Ante Rebic, Jerome Boateng, Samir Handanovic e të tjerë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kush është tifozi shqiptar që hyri në fushë gjatë ndeshjes dhe cili ishte motivi i këtij veprimi

Kush është tifozi shqiptar që hyri në fushë gjatë ndeshjes dhe cili ishte motivi i këtij veprimi

Kombëtarja e Shqipërisë
Momenti që shkaktoi polemika – arsyeja pse Rodri nuk u përjashtua me karton të kuq ndaj Kroacisë

Momenti që shkaktoi polemika – arsyeja pse Rodri nuk u përjashtua me karton të kuq ndaj Kroacisë

Përfaqësueset
Vazhdon maratona e “Euro 2024” - tri ndeshje do të luhen sipas orarit

Vazhdon maratona e “Euro 2024” - tri ndeshje do të luhen sipas orarit

Përfaqësueset
Zbulohet “çmenduria” e Messit – refuzoi 1.4 miliardë euro për t’u transferuar tek Inter Miami

Zbulohet “çmenduria” e Messit – refuzoi 1.4 miliardë euro për t’u transferuar tek Inter Miami

Ndërkombëtare
Notat e lojtarëve, Itali 2-1 Shqipëri: Shpëtojnë vetëm Bajrami dhe Gjimshiti, Bastoni lojtar i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Itali 2-1 Shqipëri: Shpëtojnë vetëm Bajrami dhe Gjimshiti, Bastoni lojtar i ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Kalo në kategori