Juventusi është duke u përgatitur që të përdor Cristiano Ronaldon në ofertën e tyre për yllin e Paris Saint-Germainit, Kylian Mbappe.

Sulmuesi francez ka refuzuar bisedimet e fundit me klubin parisien për të vazhduar kontratë dhe pritet që këta të fundit të shesin atë në verën e vitit 2021.

Liverpooli dhe Real Madridi janë po ashtu të interesuar për transferimin e 21-vjeçarit, por Tuttosport raporton se Zonja e Vjetër është duke i prirë garës.

Kampioni i ligës italiane beson se përfshirja e Ronaldos në ofertën 400 milionë euro, të bind PSG-në që të shesë atë në verën e ardhshme.

Në mega shumën e ofruar, do të përfshihet edhe paga e lojtarit, derisa pesë herë fituesi i Topit të Artë do të kalojë në kryeqytetin francez.

Portugezi është shumë i pëlqyer te presidenti i PSG-së, Nasser Al-Khealifi, derisa 35-vjeçari ka destinacione edhe të tjera nëse largohet nga Juve.

Si Mbappe edhe Ronaldos i përfundon kontrata në vitin 2022, duke i dhënë mundësi Juventusit që të hyjë në bisedime me klubin nga Ligue 1. /Telegrafi/