LAJMI I FUNDIT:

McGregor vazhdon me fjalë abuzuese ndaj Porier, më pas shlyen postimin në Twitter

McGregor vazhdon me fjalë abuzuese ndaj Porier, më pas shlyen postimin në Twitter

Conor McGregor vazhdoi rivalitetin e tij të nxehtë me Dustin Poirier me postimin e tij të fundit në mediat sociale dhe më pas fshiu atë.

Reklama

Në janar, irlandezi vendosi të të takohej për herë të dytë me Poirier, por për luftën e tretë të shtunën e kaluar dorezat nuk i kryen punë, e për më shumë futi gishtat edhe në ato të amerikanit.

McGregor humbi në UFC 264 shkaku i këmbës së tij të thyer në fund të raundit të parë, por edhe duke qenë i ulur në dyshemenë e tetëkëndëshit në fund të humbjes nuk e ndaloi irlandezin të të thumbonte kundërshtarin e tij.

Mashtrimi i hapur i McGregor ndaj Dustin Poirier që nuk u kap nga syri i kamerës derisa trilogjia ishte duke u zhvilluar
Lexo po ashtu Mashtrimi i hapur i McGregor ndaj Dustin Poirier që nuk u kap nga syri i kamerës derisa trilogjia ishte duke u zhvilluar

Në traditë tipike, ish-kampioni i dy peshave vazhdoi me kërcënime ndaj amerikanit, duke i bërë të ditur se ai nuk do ta lë me kaq.

“Jam i rrezikshëm njeri. Gruaja është burri juaj. Jam i ndyrë, të premtoj”, ishin postimet që më pas u fshin nga irlandezi.

Conor McGregor përjashtohet nga UFC deri në vitin 2022 pas trilogjisë me Poirier
Lexo po ashtu Conor McGregor përjashtohet nga UFC deri në vitin 2022 pas trilogjisë me Poirier

The Notorious ka bërë në mënyrë të përsëritur pretendime dhe kërcënime ndaj familjes së rivalit të tij që kur u konfirmua humbja, nga një ndalim i mjekut.

Ndërsa u intervistua nga Joe Rogan në intervistën pas luftës, 32-vjeçari pohoi se gruaja e Poirier kishte qenë ‘në DM-të e tij’ në Instagram.

Pamjet më pas treguan se ai kërcënonte The Diamond dhe bashkëshorten e tij, duke pretenduar se ai do t’i “vriste ata në gjumë”. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Skena të dhunshme në derbin mes Ajaxit dhe Feyenoordit - policia ndoqi me kuaj tifozët vendas

Skena të dhunshme në derbin mes Ajaxit dhe Feyenoordit - policia ndoqi me kuaj tifozët vendas

Ligat tjera
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Real Madridi rivalizon Barcelonën në garën për shërbimet e talentit 19-vjeçar

Real Madridi rivalizon Barcelonën në garën për shërbimet e talentit 19-vjeçar

La Liga
Kalo në kategori