LAJMI I FUNDIT:

McGregor bie për katër pozita në renditjen e UFC-së, Poirier mban vendin e parë

McGregor bie për katër pozita në renditjen e UFC-së, Poirier mban vendin e parë

Ish-kampioni i dy peshave UFC-së, Conor McGregor pësoi humbje kundër Dustin Poirier në javën e kaluar dhe tashmë të dy kanë ndryshuar pozitat në renditjen e përgjithshme.

Luftëtari irlandez është duke rënë gradualisht, kështu që pas humbjen së dytë radhazi ndaj Poirier, McGregor vazhdon të bjerë në renditjen e peshave të lehta të UFC-së.

Ish-kampioni i UFC-së në dy pesha, McGregor ka rënë nga vendi i pestë në të shtatin pas humbjes së tij më të fundit ndaj Poirier në UFC 264.

Momenti i frikshëm kur McGregor theu kyçin e këmbës në përballjen ndaj Poirier
Lexo po ashtu Momenti i frikshëm kur McGregor theu kyçin e këmbës në përballjen ndaj Poirier

Sidoqoftë, fitorja e Islam Makhachev ndaj Thiago Moises të shtunën e ka dërguar irlandezin edhe dy vende tjera më poshtë, pasi tani renditet i nënti në hierarkinë e peshave të lehta.

Në anën tjetër, Poirier, i cili dominoi McGregorin kur u takuan në UFC 257 në janar dhe më pas në UFC 264 në korrik është ngritur lartë në renditje.

Poirier renditet si numër 1 në kategorinë e tij, ndërsa në vendin e dytë renditet Justin Gaethje dhe i treti      Beneil Dariush.

Ndryshe, Mcgregor dhe Poirier pritet të ndeshen edhe në një luftë të katërt, edhe pse dyshja kanë vazhduar me raporte të acaruara pas meçit të tretë. /Telegrafi/

Renditja e peshave të lehta në UFC

Në trend Sport

Më shumë
LIVE: Shqipëri-Kroaci, gjithçka rreth ndeshjes së kuqezinjve ndaj kroatëve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Kroaci, gjithçka rreth ndeshjes së kuqezinjve ndaj kroatëve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Shqipëri – Kroaci, formacione zyrtare: Sylvinho me dy ndryshime

Shqipëri – Kroaci, formacione zyrtare: Sylvinho me dy ndryshime

Kombëtarja e Shqipërisë
Babai i tyre është kroat, dhe nëna shqiptare: Karla dhe Noah parashikojnë rezultatin e ndeshjes

Babai i tyre është kroat, dhe nëna shqiptare: Karla dhe Noah parashikojnë rezultatin e ndeshjes

Ndërkombëtare
Mbappe poston mesazh të fshehtë me gjashtë fjalë mes frikës për përfshirjen e tij në Euro 2024

Mbappe poston mesazh të fshehtë me gjashtë fjalë mes frikës për përfshirjen e tij në Euro 2024

Përfaqësueset
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
“Vëllai pranë vëllait, shqiptari pranë kroatit”: Dashuria dhe miqësia përhapet në Hamburg përpara ndeshjes

“Vëllai pranë vëllait, shqiptari pranë kroatit”: Dashuria dhe miqësia përhapet në Hamburg përpara ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori