LAJMI I FUNDIT:

Mbyllet sondazhi i madh i Telegrafit për finalen e BBVK me mbi 40 mijë vota – kush është fituesi që prin bindshëm me përqindje

Mbyllet sondazhi i madh i Telegrafit për finalen e BBVK me mbi 40 mijë vota – kush është fituesi që prin bindshëm me përqindje

Është mbyllur zyrtarisht sondazhi i hapur nga Telegrafi për pesë finalistët e programit Big Brother VIP Kosova.

Me pyetjen se “Kush mendoni se do ta fitojë Big Brother VIP Kosova?”, lexuesit patën mundësinë që të votojnë për banorin e tyre të preferuar.

Në sondazhin ku ka pasur mbi 40 mijë votues, i pari me rezultatin më të lartë del aktori i humorit, Vedat Bajrami, me 40 për qind të votave.


Në vend të dytë vjen aktori Artan Thaqi (djali i humoristit Rasim Thaqi – Cima) me 20 për qind, pasuar nga modelja Juliana Nura me 18 për qind të votave.

Më pak të votuarit janë reperi Stresi në vendin e katërt me 18 për qind të votuesve, gjersa e fundit në renditje rezulton të jetë këngëtarja Mbresa me vetëm pesë për qind të votave.

Finalja e madhe e Big Brother VIP Kosova do të zhvillohet sonte (e premte), pas më shumë se 100 ditë qëndrimi të banorëve finalistë brenda shtëpisë.

Fituesi do të marrë shpërblimin e madh prej 200 mijë eurosh. /Telegrafi/

♦Ky sondazh është i realizuar nga Telegrafi.com për të parë parashikimet e lexuesve dhe nuk lidhet me votimin zyrtar të spektaklit, nga i cili zgjidhet fituesi.


Në trend Magazina

Më shumë
Xhensila Myrtezaj dhe Ghetto Geasy sjellin këngën “Vaj Vaj”

Xhensila Myrtezaj dhe Ghetto Geasy sjellin këngën “Vaj Vaj”

Magazina
Bianca Censori del vetëm në të brendshme për të drekuar me bashkëshortin Kanye West

Bianca Censori del vetëm në të brendshme për të drekuar me bashkëshortin Kanye West

Magazina
Santiana Maloku vazhdon pushimet me dukjet fantastike në bikini

Santiana Maloku vazhdon pushimet me dukjet fantastike në bikini

Magazina
Sunny Hill Festival shpërblen me zbritje të madhe miqtë e “Believers”

Sunny Hill Festival shpërblen me zbritje të madhe miqtë e “Believers”

Magazina
Fotografia e telefonit të së dashurës së Lamine Yamal 'konfirmon' lidhjen e tyre

Fotografia e telefonit të së dashurës së Lamine Yamal 'konfirmon' lidhjen e tyre

Magazina
Investimet e mëdha të Modric - ka një shtëpi luksoze në Zarë, një apartament në Zagreb e një vilë në Madrid

Investimet e mëdha të Modric - ka një shtëpi luksoze në Zarë, një apartament në Zagreb e një vilë në Madrid

Magazina
Kalo në kategori