LAJMI I FUNDIT:

Mbrojtja e Chelseat në krye të detyrës ndaj Salzburgut – notat e lojtarëve

Mbrojtja e Chelseat në krye të detyrës ndaj Salzburgut – notat e lojtarëve
(Foto: Twitter/Chelsea FC)

Chelsea nuk arriti ta mbante rezultatin ndaj Salzburgut, ashtu që skuadrat i ndanë pikët në takimin e raundit të dytë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve që u zhvillua në Stamford Bridge.

Reklama

Përkundër rezultatit të barabartë, paraqitja e vendasve ishte më e mirë dhe e tillë është edhe nota mesatare.

Thiago Silva dhe në përgjithësi mbrojtja e Bluve ka marrë vlerësim të lartë në këtë përballje.

Chelsea nuk i gëzohet fitores ndaj Salzburgut
Lexo po ashtu Chelsea nuk i gëzohet fitores ndaj Salzburgut

Kai Havertz ka zhgënjyer me paraqitjen e tij, sikurse edhe Nicolas Capaldo që ka marrë notën më të ulët në takim.

SofaScore ka bërë vlerësimin e plotë të futbollistëve të përfshirë në përballjen Chelsea 1-1 RB Salzburg. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

Ligue 1
Ocampos e realizoi me stil penalltinë ndaj Romës duke mos shikuar drejt portës

Ocampos e realizoi me stil penalltinë ndaj Romës duke mos shikuar drejt portës

Liga e Evropës
Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Premier League
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Kalo në kategori