LAJMI I FUNDIT:

Mbreti Charles III po i kthehet detyrave zyrtare për herë të parë që kur njoftoi se u diagnostikua me kancer

Mbreti Charles III po i kthehet detyrave zyrtare për herë të parë që kur njoftoi se u diagnostikua me kancer

Mbreti Charles III do t’u kthehet detyrave zyrtare publike për herë të parë që kur bëri të ditur diagnozën e tij me kancer.

Monarku britanik, i cili është përkrahës i Macmillan Cancer Support, do të vizitojë një qendër të trajtimit të kancerit për të takuar specialistë mjekësorë dhe pacientë të tjerë, shkruan Sky News.

Në fillim të muajit shkurt, Mbreti Charles III bëri të ditur se ishte diagnostikuar me kancer.


Që atëherë, organizatat bamirëse të kancerit e kanë vlerësuar ndikimin që ka pasur në rritjen e ndërgjegjësimit publik.

Qëllimi i vizitës së sotme, ku ai do të takojë për herë të parë një numër më të madh njerëzish, është të tërheqë vëmendjen për rëndësinë e diagnostikimit të hershëm dhe të nxjerrë në pah kërkimet inovative, të mbështetura nga Cancer Research që zhvillohen në spital. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Rrëfeu se djali i vuan nga autizmi dhe se ka parë që një kohë, Meriton Mjekiqi i bën dedikimin emocionues për ditëlindje

Rrëfeu se djali i vuan nga autizmi dhe se ka parë që një kohë, Meriton Mjekiqi i bën dedikimin emocionues për ditëlindje

Magazina
Njoftoi pensionimin nga kombëtarja e Zvicrës, Fatmir Spahiu i drejtohet Shaqirit: Faleminderit për përfaqësimin e dinjitetshëm

Njoftoi pensionimin nga kombëtarja e Zvicrës, Fatmir Spahiu i drejtohet Shaqirit: Faleminderit për përfaqësimin e dinjitetshëm

Magazina
E martuar me një biznesmen të famshëm italian? Ku ndodhet tani zeshkania që u fotografua me Rike Roçin në stadium

E martuar me një biznesmen të famshëm italian? Ku ndodhet tani zeshkania që u fotografua me Rike Roçin në stadium

Magazina
Melania Trump thyen heshtjen pas tentativës për vrasjen e Donald Trump

Melania Trump thyen heshtjen pas tentativës për vrasjen e Donald Trump

Magazina
Cozman thyen heshtjen, zbulon nëse është rikthyer me Tunën

Cozman thyen heshtjen, zbulon nëse është rikthyer me Tunën

Magazina
“Lidhje e thellë, pasion i përbashkët” - Diola Dosti dhe Erolld Belegu mahnitin me fotosesionin e tyre të mrekullueshëm

“Lidhje e thellë, pasion i përbashkët” - Diola Dosti dhe Erolld Belegu mahnitin me fotosesionin e tyre të mrekullueshëm

Magazina
Kalo në kategori