LAJMI I FUNDIT:

Mbi 60 mijë gra mbrojnë Ukrainën

Mbi 60 mijë gra mbrojnë Ukrainën

Ukraina po vazhdon të përballet me forcat pushtuese ruse që prej vitit të kaluar.

Reklama

Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës ka publikuar disa të dhëna interesant rreth pjesëmarrjes së gjinisë femërore në luftë.

Përçarje mes Wagnerit, Kremlinit dhe Kadyrovit
Lexo po ashtu Përçarje mes Wagnerit, Kremlinit dhe Kadyrovit

Raportohet se më shumë se gjashtëdhjetë mijë gra po mbrojnë shtetin ukrainas, transmeton Telegrafi.

Qeveria gjithashtu njofton se më shumë se 42 mijë prej tyre janë në shërbimin ushtarak.

Numri në rritje i sulmeve sjell luftën në territorin rus
Lexo po ashtu Numri në rritje i sulmeve sjell luftën në territorin rus

Kujtojmë se në mbrojtje të ukrainasve është edhe një njësi ushtarake e përbërë prej vullnetarëve të huaj.

Ndryshe, Rusia ka nisur pushtimin e pajustifikueshëm të shtetit ukrainas më 24 shkurt të vitit të kaluar duke shkaktuar mijëra viktima dhe dëme të shumta materiale. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Shkon në tre numri i të vdekurve nga të shtënat në Roterdam të Holandës

Shkon në tre numri i të vdekurve nga të shtënat në Roterdam të Holandës

Evropa
Lëvizje historike, Macron po i ofron Korsikës autonomi pa të drejt shkëputje nga Franca

Lëvizje historike, Macron po i ofron Korsikës autonomi pa të drejt shkëputje nga Franca

Evropa
Gjermania dhe Izraeli nënshkruan marrëveshjen

Gjermania dhe Izraeli nënshkruan marrëveshjen "historike" të mbrojtjes raketore prej 3.5 miliardë dollarësh

Botë
Përmbytje të mëdha në Stamboll pas reshjeve të dendura të shiut

Përmbytje të mëdha në Stamboll pas reshjeve të dendura të shiut

Turqia
Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Evropa
Filmohet momenti kur rusët sulmojnë fabrikën e koksit në Avdiivka

Filmohet momenti kur rusët sulmojnë fabrikën e koksit në Avdiivka

Evropa
Kalo në kategori