Mbi 100 zjarrfikës janë angazhuar të merren me një flakë të madhe që shpërtheu në një pronë industriale në lindje të Londrës.

Sipas medieve britanike, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për një depo në Barking.

Brigada e Zjarrit në Londër tha se njëzet motorë zjarri dhe rreth 125 zjarrfikës janë angazhuar të merren me flakët në një ndërtesë njëkatëshe në Alfreds Way.

Nuk është e qartë se çfarë e shkaktoi zjarrin ose nëse dikush ka qenë i plagosur.

Shërbimi i Ambulancës në Londër është gjithashtu në vendngjarje dhe ka këshilluar banorët e zonës që të mbajnë dritaret dhe dyert e tyre të mbyllura për shkak të sasisë së madhe të tymit. /Telegrafi/