Jurgen Klopp ka thënë se Liverpooli nuk do të mund ta transferojë Kylian Mbappe nga Paris Saint-Germaini.

Trajneri gjerman ka kërkuar nga tifozët e The Reds që t’i ndalin thirrjet për transferimin e sulmuesit francez pasi është shumë i shtrenjtë.

“Nga pikëpamja sportiv, aty nuk ka shumë arsye për të transferuar Mbappen, për lojtarin që është aktualisht”, ka thënë Klopp.

“Aty kemi të bëjmë me para, me shumë para. Nuk ka shans. Absolutisht nuk ka shanse, më vjen keq që duhet ta mbys këtë tregim. Nuk mendoj se ka ndonjë klub që mund të transferojë Mbappen nga PSG. Dhe ne jemi në mesin e atyre klubeve. Ne nuk mund ta bëjmë atë, është shumë e thjeshtë”.

Mbappe dhe PSG në bisedime për kontratën e re Mbappe dhe PSG në bisedime për kontratën e re

“Ne nuk kemi çfarë të themi më shumë, duhet të jemi të sinqertë, nuk mund ta blejmë një lojtar të kalibrit të tillë”, ka shtuar më tej gjermani.

Real Madridi është skuadra favorite për ta transferuar fituesin e Kupës së Botës, mirëpo parisienët do të kërkojnë mbi 300 milionë euro. /Telegrafi/