0Shares

Kylian Mbappe ka befasuar të gjithë duke thënë se nuk dëshiron ta fitojë Topin e Artë, por se dëshiron që atë ta fitojë shoku i tij i skuadrës, brazilian Neymar.

Nëse keni pyetur shumicën e futbollistëve profesionistë se çfarë janë aspiratat e tyre individuale, pothuajse çdo herë do të dëgjoni fjalët: ‘Për të fituar Topin e Artë’.

Mbappe: Më bindi projekti i PSG-së, Neymar ishte vetëm një shtytje Mbappe: Më bindi projekti i PSG-së, Neymar ishte vetëm një shtytje

Por sipas ‘FourFourTwo’, në rastin më të fundit të adoleshentit të Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe, përgjigja ishte shumë e ndryshme.

Mbappe u trajnua me shokët e tij të ri të PSG-së këtë javë dhe me sa duket goditi menjëherë duke thënë se dëshiron që Neymar ta fitoj Topin e Artë.

Mbappe prezantohet te PSG: Dua të fitoj, Neymar i jashtëzakonshëm Mbappe prezantohet te PSG: Dua të fitoj, Neymar i jashtëzakonshëm

“Nuk kam synim ta fitojë Topin e Artë. Unë tashmë kam një shok ekipi i cili mund ta fitojë atë”, ka thënë fillimisht Mbappe për FourFourTwo.

“Pra, individualisht, qëllimi im është që të shënoj shumë gola dhe të ndihmoj Neymarin”.

Mbappe dhe Neymar kanë krijuar menjëherë një shoqëri të fortë

“Ai mund të na ndihmojë të fitojmë shumë trofe, kështu që ne duhet të kujdesemi për të”.

“Unë do të bëj gjithçka për ta ndihmuar atë të fitojë Topin e Artë. Do të më bënte të lumtur, nëse do ta ndihmoja atë ashtu”, përfundoi talenti francez. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)