LAJMI I FUNDIT:

Maurizio Sarri drejt Ligës Premier, merr me vete dy yje të Serie A

Maurizio Sarri drejt Ligës Premier, merr me vete dy yje të Serie A

Maurizio Sarri ka dhënë dorëheqje nga Lazio muaj më parë, ndërsa shumë shpejti mund të bëhet me skuadër të re, kësaj radhe në Angli.

Sipas mediave italiane, ai është penduar pas largimit nga Chelsea dhe tani ka vendosur që është momenti për një rikthim në Ligën Premier.


Fillimisht ishte Nottingham Forest që i bëri ofertë Sarrit, por që trajneri italian e refuzoi.

Tani, Sarri ka marr oferta nga Newcastle dhe West Ham, me dy klubet angleze që po presin përgjigjen e tij.

Cilëndo ofertë ta pranojë, Sarri do të vazhdojë me stilin e tij, duke afruar afër vetës lojtarë që iu beson.

Dy emrat që shihen si vendimtar në projektin e tij të ri janë Alessio Romagnoli dhe Matteo Guendouzi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

La Liga
“Flick mund ta rikthejë magjinë e Barcelonës së Guardiolës”, ish-legjenda gjermane me fjalë të mëdha

“Flick mund ta rikthejë magjinë e Barcelonës së Guardiolës”, ish-legjenda gjermane me fjalë të mëdha

La Liga
Top ylli anglez që u la jashtë listës nga Southgate thotë se meritonte ftesën për Euro 2024

Top ylli anglez që u la jashtë listës nga Southgate thotë se meritonte ftesën për Euro 2024

Përfaqësueset
Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

La Liga
Arsenali i bën konkurrencë Liverpoolit në garën për ‘lojtarin e preferuar’ të Slot

Arsenali i bën konkurrencë Liverpoolit në garën për ‘lojtarin e preferuar’ të Slot

Premier League
Si mund të luajë Bayernin nën urdhrat e Kompanys dhe me katër transferime

Si mund të luajë Bayernin nën urdhrat e Kompanys dhe me katër transferime

Bundesliga
Kalo në kategori