LAJMI I FUNDIT:

Matthaus: Sancho më befasoi kur e pashë duke luajtur për herë të parë

Matthaus: Sancho më befasoi kur e pashë duke luajtur për herë të parë

Legjenda gjermane e futbollit, Lothar Matthaus e ka pranuar se është një tifoz i madh i talentit anglez të Borussia Dortmundit, Jadon Sancho.

Reklama

Ish-lojtari i Manchester Cityt dhe Watfordit u transferua në verë te skuadra gjermane Dortmund.

Që nga ajo kohë, Sancho ka bërë paraqitje të mira te Dortmundi duke fituar edhe një vend në ekipin kombëtar të Anglisë.

Southgate publikon listën e Anglisë pas vazhdimit të kontratës, Sancho ftohet për herë të parë
Lexo po ashtu Southgate publikon listën e Anglisë pas vazhdimit të kontratës, Sancho ftohet për herë të parë

Megjithatë, legjenda gjermane Matthaus ka treguar një histori teksa është befasuar nga cilësitë e talentit anglez kur e ka parë për herë të parë tek luante.

“Herën e parë që e pashë Jadon Sanchon, ai më bëri të fokusohem tek ai dhe kjo nuk ka ndodhur kurrë më parë”, ka thënë fillimisht Mattaus për The Sun.

Sancho njihet për eksplozivitetin, së bashku me golat dhe asistimet (Getty Images)

“Ishte pikërisht ndeshja kur ai luante për Anglinë U-17 kundër Norvegjisë në kampionatin evropian”.

“Unë isha në palestër, në makinën vrapuese dhe duke shikuar televizorin, por pas 15 minutash nuk më vrapohej, pasi doja ta shihja atë”.

Njihuni me Jadon Sanchon - Nuk ka startuar në asnjë ndeshje për BVB, por është asistusi më i mirë top pesë ligat evropiane
Lexo po ashtu Njihuni me Jadon Sanchon - Nuk ka startuar në asnjë ndeshje për BVB, por është asistusi më i mirë top pesë ligat evropiane

“Normalisht nuk do ta bëja kurrë këtë. U fokusova në drejtimin tim, por desha të dija më shumë për këtë djalë të mrekullueshëm që kisha parë tek luante”.

“Nuk e njihja fare, ose për kë luani, por dija vetëm mbiemrin e tij”, përfundoi legjenda gjermane. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Presidenti i Inter Miamit i bën një premtim të madh Lionel Messit, kjo do t'i pëlqejë argjentinasit dhe tifozëve të Barcelonës

Presidenti i Inter Miamit i bën një premtim të madh Lionel Messit, kjo do t'i pëlqejë argjentinasit dhe tifozëve të Barcelonës

Ndërkombëtare
Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Liga e Kampionëve
Kombëtaret tjera më mirë mos të marrin pjesë - SHBA me një ekip brutal do të konkurrojë në Lojërat Olimpike në Paris

Kombëtaret tjera më mirë mos të marrin pjesë - SHBA me një ekip brutal do të konkurrojë në Lojërat Olimpike në Paris

NBA
Real Madrid i përgjigjet akuzave për ryshfet

Real Madrid i përgjigjet akuzave për ryshfet

La Liga
Kalo në kategori