LAJMI I FUNDIT:

Matthaus: Juve nuk është më skuadra që ka qenë, është dobësuar

Matthaus: Juve nuk është më skuadra që ka qenë, është dobësuar
COSTA DO SAUIPE, BAHIA - DECEMBER 05: Former Germany footballer Lothar Matthaus attends the Draw Assistants Press Conference during a media day ahead of the 2014 FIFA World Cup Draw at Costa do Sauipe Resort on December 5, 2013 in Costa do Sauipe, Brazil. (Photo by Clive Mason/Getty Images)

Ish-futbollisti i Interit, Lothar Matthaus, beson se Juventusi nuk është më skuadra që e kontrolloi kampionatin italian në vitet e fundit.

Reklama

Zonja e Vjetër është shpallur kampion i Italisë në gjashtë vitet e fundit dhe në këtë periudhë ka luajtur në dy finale të Ligës së Kampionëve.

(Foto: Getty Images)

Këtë edicion, pas 16 javësh, Bianconerët mbajnë vendin e tretë në tabelë, ndërsa Interi është lider.

“Juventusi nuk është skuadra e njëjtë që e ka kontrolluar Serien A në vitet e fundit”, ka shkruar legjenda gjermane për The Sun.

(Foto: Getty Images)

“Ndoshta skuadrat tjera janë përmirësuar. Mirëpo, mendoj se ata kanë humbur diçka që kanë pasur në fazën e mbrojtjes”.

“Ata është dashur të bëjnë disa ndryshime, pasi i kanë humbur Dani Alvesin dhe Leonardo Bonuccin”.

(Foto: Getty Images)

“Bonucci ishte lider në mbrojtje dhe i mbante gjërat të bashkuara. Pa të, fuqia e vërtetë, bërthama e kësaj skuadre të Juves është zhdukur, derisa Giggi Buffon nuk është më i ri apo i shkathët si ka qenë”.

Buffon ndërron mendje, mund të luajë edhe një sezon tjetër
Lexo po ashtu Buffon ndërron mendje, mund të luajë edhe një sezon tjetër

“Nuk janë më aq të fortë ose të sigurtë në mbrojtje si në sezonin e kaluar, gjë që është mirë për (Harry) Kane dhe Mauricio Pochettino (të Tottenham Hotspur)”, ka theksuar Matthaus. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Asistim fantastik nga Shaqiri, ylli kosovar vendimtar në fitoren e Chicagos

Asistim fantastik nga Shaqiri, ylli kosovar vendimtar në fitoren e Chicagos

Ndërkombëtare
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Kalo në kategori