LAJMI I FUNDIT:

Martinez flet për Lukakun, pas marrjes së postit te Belgjika

Martinez flet për Lukakun, pas marrjes së postit te Belgjika

Roberto Martinez është prezantuar si trajner i ri i kombëtares belge.

Reklama

Gjatë prezantimin si trajneri i ri i Belgjikës, trajneri spanjoll ka folur edhe për sulmuesin kryesor të kombëtares, Romelu Lukaku, për të cilin ka thënë se do ta kthej në një top-sulmues.

“Unë dua të kthej Romelu Lukaku në një sulmues të klasit botëror”, ka thënë Martinez në prezantimin e tij si trajneri i ri i Belgjikës.

Reagimi i Lukakut kur mësoi se Martinez është zgjedhur trajner i Belgjikës (Video)
Lexo po ashtu Reagimi i Lukakut kur mësoi se Martinez është zgjedhur trajner i Belgjikës (Video)

Ndryshe, trajneri spanjoll dhe sulmuesi belg kanë punuar nga 2013-2016 tek skuadra angleze Everton.

Në këto tre sezone, Lukaku ka arritur të jetë një nga sulmuesit më të dalluar të Ligës Premier, duke shënuar plot mbi 50 gola. /Telegrafi/.

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Trajneri i Çekisë thotë se në Air Albania do ta kenë ndeshjen më të vështirë deri më tani

Trajneri i Çekisë thotë se në Air Albania do ta kenë ndeshjen më të vështirë deri më tani

Ndërkombëtare
Presidenti i Inter Miamit i bën një premtim të madh Lionel Messit, kjo do t'i pëlqejë argjentinasit dhe tifozëve të Barcelonës

Presidenti i Inter Miamit i bën një premtim të madh Lionel Messit, kjo do t'i pëlqejë argjentinasit dhe tifozëve të Barcelonës

Ndërkombëtare
Australi, Francë, Turqi dhe Greqi - ish-mesfushori i Man Utd ndryshon katër skuadra brenda tetë muajve

Australi, Francë, Turqi dhe Greqi - ish-mesfushori i Man Utd ndryshon katër skuadra brenda tetë muajve

Ndërkombëtare
Nga ftesa e Malit të Zi te përballja me Dinamon në Ligën e Konferencës dhe objektivat në kampionat - Edvin Kuc rrëfehet për të gjitha

Nga ftesa e Malit të Zi te përballja me Dinamon në Ligën e Konferencës dhe objektivat në kampionat - Edvin Kuc rrëfehet për të gjitha

Romak Zeqiri
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Kalo në kategori