LAJMI I FUNDIT:

Martinez: Chelsea do të luftojë për ta mbajtur Hazardin

Martinez: Chelsea do të luftojë për ta mbajtur Hazardin
Foto: Goal.com

Belgu do të jetë në qendër të vëmendjes edhe në afatet e ardhshme të transferimeve.

Reklama

Trajneri i Belgjikës Roberto Martinez beson se Chelsea do të luftojë për ta mbajtur në radhët e veta Eden Hazardin.

Kapiteni i Belgjikës ka folur përsëri këtë javë për mundësinë e transferimit në Real Madrid.

“Eden mund të jetë lider i çdo ekipi. Ai po luan në një nivele shumë të larta, disa gjëra që mund të përputhen kudo në botë”.

“Chelsea dëshiron të fitojë tituj dhe të mos shesë lojtarë. Do të jetë e vështirë ta shohësh atë të largohet në afat të shkurtër”, tha trajneri.

Hazard shkëlqeu në ndeshjen e fundit ku Belgjika triumfoi 2-1 kundër kombëtares zvicerane.

Ndryshe, futbollisti 27-vjeçar deri më tani ka pasur 216 paraqitje për The Blues dhe ka shënuar 76 gola. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori