LAJMI I FUNDIT:

Martha e jetës reale nga “Baby Reindeer” punëson një firmë ligjore ‘agresive’, ndërsa përgatitet të nisë veprime ligjore kundër producentëve

Martha e jetës reale nga “Baby Reindeer” punëson një firmë ligjore ‘agresive’, ndërsa përgatitet të nisë veprime ligjore kundër producentëve

Netflix është paralajmëruar të “ruajë prova” nga avokatët e Manhattanit që veprojnë për gruan e identifikuar si “përndjekësi” i “Baby Reindeer” në jetën reale.

Fiona Harvey ka udhëzuar avokatët “agresivë” të New York-ut, The Roth Law Firm – të cilët mburren se kanë një qasje “pa dorashka” për të luftuar për klientët e tyre.

Ajo vjen ndërsa zonja Harvey përgatitet të padisë krijuesit e dramës hit të Netflix, pasi u zotua për veprime ligjore kundër gjigantit të transmetimit dhe komedianit Richard Gadd, i cili shkroi dhe luajti në mini-serialin e mirënjohur, shkruan DailyMail.

Ajo ka deklaruar qartë se është personi i përshkruar si përndjekësja e sëmurë ‘Martha’ dhe beson se krijuesit e serialit kanë ‘bërë miliona’ duke thënë ‘gënjeshtra’ për të.

Drama me shtatë pjesë është cilësuar nga gjigandi i transmetimit si një “histori e vërtetë” – madje as “e bazuar” në një histori të vërtetë.

E megjithatë ajo përshkruan Martha-n duke u deklaruar fajtore dhe duke u burgosur për nëntë muaj, gjë që ajo thotë se nuk ka ndodhur kurrë.

Zonja Harvey e cila jeton në Londrën qendrore, këmbëngul se është një fantazi e plotë të sugjerosh se ajo ka një dënim penal dhe për këtë arsye përshkruan një “pamje të pandershme dhe të rreme për mua”. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Lojtarët e Zvicrës festuan fitoren me familjarët e tyre - të afërmit e Granit Xhakës në tribuna, spikat gruaja shqiptare e Renato Steffen

Lojtarët e Zvicrës festuan fitoren me familjarët e tyre - të afërmit e Granit Xhakës në tribuna, spikat gruaja shqiptare e Renato Steffen

Magazina
Romeo Veshaj dhe Heidi Baci shijojnë pushimet në Spanjë

Romeo Veshaj dhe Heidi Baci shijojnë pushimet në Spanjë

Magazina
Miriam Cani bëri ndryshimin në flokët e saj, i menjëhershëm ishte reagimi i Albanit

Miriam Cani bëri ndryshimin në flokët e saj, i menjëhershëm ishte reagimi i Albanit

Magazina
Pas pushimeve në Maldive, Diola Dosti dhe Erolld Belegu vizitojnë qytetin e bukur të Ulqinit

Pas pushimeve në Maldive, Diola Dosti dhe Erolld Belegu vizitojnë qytetin e bukur të Ulqinit

Magazina
Vjen për herë të parë në Shqipëri, ish-partneri i Heidit flet për raportin me të dhe nëse e ka parë Big Brother

Vjen për herë të parë në Shqipëri, ish-partneri i Heidit flet për raportin me të dhe nëse e ka parë Big Brother

Magazina
Vesa Smolica vihet në siklet kur pyetet nëse ka pasur ndjenja për Romeo Veshajn

Vesa Smolica vihet në siklet kur pyetet nëse ka pasur ndjenja për Romeo Veshajn

Magazina
Kalo në kategori