Andre Silva po i numëron ditët si futbollist i Milanit.

Sulmuesi portugez edicionin e fundit e kaloi në Spanjë si i huazuar te Sevilla.

Por klubi spanjoll nuk e ka ushtruar të drejtën për blerjen përfundimtare të tij.

Kësisoj Silva ka disa opsione ku mund ta vazhdoj karrierën pasi Milani nuk llogarit në shërbimet e tij.

Valencia, Wolverhampton Wanderers si dhe Southampton janë tri skuadrat e njohura që po e duan atë.

Andre Silva. (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Por së fundmi garës i është bashkuar edhe gjiganti francez Olympique Marseille.

Marseille ka mbetur pa sulmuesin italian Mario Balotelli dhe e sheh Silvan si zëvendësuesin adekuat.

Milani është gati ta lë të lirë portugezin nëse vije një ofertë rreth 20 milionë euro. /Telegrafi/