Mariah Carey ka marrë dozën e dytë të vaksinës antiCOVID të martën.

Këngëtarja, 51 vjeçe, mori dozën e parë në prill dhe tashmë është kthyer për të dytën.

Ajo bëri një postim në Instagram duke filmuar procesin dhe në të njëjtën kohë hodhi poshtë thashethemet për falsifikim.

Mariah Carey (Foto: Instagram)

Mariah ishte ulur në karrigen e një mjeku dhe priti për të marrë dozën e dytë, gjersa u shfaq me plot stil në një palë syze të mëdha dielli e triko të markës ‘Versace’.

“Vakinsa, doza e dytë. A do të hyja ndonjëherë këtu pa ndonjë arsye”, ka shkruar ajo.

Edhe Mariah Carey merr dozën e parë të vaksinës kundër coronavirusit Edhe Mariah Carey merr dozën e parë të vaksinës kundër coronavirusit

Këngëtarja e “Touch My Body” nuk ishte e frikësuar kur gjilpëra i hyri në krah dhe e mbaroi atë për disa sekonda.

Mariah Carey (Foto: Instagram)

Ylli amerikan në fillim të muajit prill mori dozën e parë të vaksinës dhe të gjithë procedurën e dokumentoi në rrjete sociale.

Pas marrjes së vaksinës, ajo u duartrokit nga personeli mjekësor, por edhe mori kritika rreth faktit të mungesës së gjakut.

View this post on Instagram

A post shared by Mariah Carey (@mariahcarey)


Krahas Carey, Steve Martin, Al Roker dhe Dolly Parton janë ndër të famshmit që kanë detajuar përvojat e tyre të vaksinave antiCOVID me fansat. /Telegrafi/