LAJMI I FUNDIT:

Marchisio tallet me anglezët që duan përsëritjen e finales së Euro 2020: Ku mund ta nënshkruaj peticionin?

Marchisio tallet me anglezët që duan përsëritjen e finales së Euro 2020: Ku mund ta nënshkruaj peticionin?

Claudio Marchisio ka përqesh Anglinë, duke thënë se ai është i gatshëm të nënshkruajë peticionin për të përsëritur finalen e Euro 2020 në mënyrë që Italia ta fitojë atë edhe 1000 herë.

Reklama

Ka ende shumë bujë rreth triumfit të Italisë në Euro 2020 që erdhi pas një finale të luftuar fortë kundër Anglisë në penallti në stadiumin Wembley.

Sidoqoftë, fitorja e Italisë erdhi me polemikë dhe me disa tifozë anglezë të cilët madje kërkuan të përsërisnin finale për shkak të një faulli të Giorgio Chiellini ndaj Bukayo Saka.

Peticioni i krijuar nga tifozët kërkon rikthimin e finales së Euro 2020, pas ndërhyrjes anti-sportive të Chiellinit në Buakyo Sakan
Lexo po ashtu Peticioni i krijuar nga tifozët kërkon rikthimin e finales së Euro 2020, pas ndërhyrjes anti-sportive të Chiellinit në Buakyo Sakan

Reprezentuesi i Anglisë kaloi me shpejtësi Chiellinin, i cili tërhoqi kundërshtarin e tij dhe e rrëzoi në tokë nga jaka e tij. Mbrojtësit të Juventusit iu dha kartoni i verdhë, të cilin e pranoi pa protestë.

Ish-mesfushori i Italisë dhe Juventusit, Claudio Marchisio derdhi kripë në plagët e Anglisë me një cicërimë në Twitter, ku ai pyeti se ku mund ta nënshkruante peticionin, por për të gjitha arsyet e ndryshme.

Momenti kur Chiellini shpëtoi nga kartoni i kuq, për të marrë vetëm të verdhin në ndërhyrjen anti-sportive ndaj Sakas
Lexo po ashtu Momenti kur Chiellini shpëtoi nga kartoni i kuq, për të marrë vetëm të verdhin në ndërhyrjen anti-sportive ndaj Sakas

“Ku mund ta nënshkruaj peticionin për të përsëritur finalen e Italisë kundër Anglisë? Kështu që ne mund ta fitojmë atë edhe 1000 herë”, pyeti Marchisio.

Ndryshe, Marchisio u tërhoq nga futbolli në tetor të vitit 2019. Ai shënoi pesë gola në 55 paraqitje me Azzurrët. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

La Liga
Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Serie A
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Ligat tjera
Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

La Liga
Paraqitet një blerës serioz për blerjen e Interit

Paraqitet një blerës serioz për blerjen e Interit

Serie A
Kalo në kategori