LAJMI I FUNDIT:

Momenti kur Chiellini shpëtoi nga kartoni i kuq, për të marrë vetëm të verdhin në ndërhyrjen anti-sportive ndaj Sakas

Momenti kur Chiellini shpëtoi nga kartoni i kuq, për të marrë vetëm të verdhin në ndërhyrjen anti-sportive ndaj Sakas

Giorgio Chiellini i shpëtoi kartonit të kuq në finalen e Euro 2020 në mes të Italisë dhe Anglisë.

Reklama

Azzurët fituan përmes penalltive ndaj Tre Luanëve, duke fituar trofeun për herë të dytë në histori të tyre.

Donnaruma emërohet lojtari më i mirë në Euro 2020
Lexo po ashtu Donnaruma emërohet lojtari më i mirë në Euro 2020

Por, Chiellini mund ta konsideroj vetën tejet me fat, për shkak të ndërhyrjes që bëri në Bukayo Sakan.

Ishte fundi i kohës së rregullt dhe anëtari i Arsenalit kishte mundësinë që të shkonte i vetmuar deri te porta e Italisë.

Mancini ngrit në 'qiellin e shtatë' lojtarët e Italisë
Lexo po ashtu Mancini ngrit në 'qiellin e shtatë' lojtarët e Italisë

Mirëpo, Chiellini nuk arriti ta ndalonte atë në mënyrë sportive, pasi e kapi për fanelle dhe e rrëzoi atë në fushë.

Gjyqtari Bjorn Kuipers ishte dorë shtrënguar dhe e ndëshkoi veteranin e Juventusit me karton të verdhë edhe pse një ndërhyrje e tillë dhe e pastër për t’u parë, do të duhej që të pasohej me karton të kuq. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori