Claudio Marchisio pretendon se ish-shokët e tij të skuadrës në Juventus “meritojnë të fitojnë” Ligën e Kampionëve, ndërsa pranon se e shqetëson fakti se ai nuk arriti ta fitojë atë.

Ish-mesfushori italian u largua nga Juventusi në shtator të vitit 2018, kur ai u transferua te Zenit St Petersburg si lojtar i lirë, por përfundoi në pension pas vetëm një sezoni në Rusi.

Ai pretendon se trofeu i pakapshëm i Ligës së Kampionëve e shqetësoi atë që kur ai pushoi së luajturi dhe shpreson të shohë ish-shokët e tij të skuadrës të fitojnë turneun prestigjioz.

Marchisio pensionohet nga futbolli   Marchisio pensionohet nga futbolli  

“Unë nuk jam mërzitur që nuk i fitova tetë Scudetto me Bianconerët. Pasi kam fituar tetë tituj radhazi me atë në Rusi”, ka thënë fillimisht Marchisio për DAZN.

Reklama
Reklama

“Ajo që më shqetësoi shumë, ishte se nuk e fitova Ligën e Kampionëve në një cikël kaq të suksesshëm”.

Marchisio zbulon pengjet në karrierë dhe të ardhmen në botën e futbollit Marchisio zbulon pengjet në karrierë dhe të ardhmen në botën e futbollit

“Shpresoj se ish-shokët e mi të skuadrës mund ta fitojnë atë, ata do të meritonin ta fitojnë atë pas gjithë sakrificave që kanë bërë”, përfundoi italiani.

Juventus filloi fazat e nokautit me një humbje 1-0 kundër Lyonit në Francë të mërkurën dhe do të luajë ndeshjen e kthimit në Allianz Stadium në 17 mars. /Telegrafi/