Marcelo është një nga më të mirët në rolin e tij, këtë e tregoi edhe në miqësoren ndaj Manchester Unitedi, edhe pse Real Madridi humbi.

Atë që braziliani është në gjendje të bëjë në zonën e rreptësisë shumë pak lojtarë guxojnë ta bëjnë.

Modric edhe më magjik me numrin 10, Fellaini ‘viktima’ e parë e kroatit (Video) Modric edhe më magjik me numrin 10, Fellaini ‘viktima’ e parë e kroatit (Video)

Marcelo gjatë një dueli me shtatlartin Marouane Fellaini bëri një prekje të topit me thembër dhe pastaj vazhdoi vrapimin duke e shtyrë topin para me kokë.

Marcelo tani edhe nga tifozët e Realit konsiderohet si një pasardhës i denjë i Roberto Carlos.

Ky është sezoni i 11 i anësorit te Los Blancos, aq kishte edhe Carlos, ndërsa më poshtë mund të shikoni aksionin. /Telegrafi/