LAJMI I FUNDIT:

Maqedonia e Veriut niset për Euro 2020 me gjashtë shqiptarë

Maqedonia e Veriut niset për Euro 2020 me gjashtë shqiptarë

Maqedonia e Veriut kish shënuar një arritje historike në futboll, pasi për herë të parë në histori do të garojë në fazën finale të Kampionatit Evropian,.

EURO 2020 starton më 11 qershor në Romë me ndeshjen mes Italisë e Turqisë.


Përzgjedhësi Igor Angelovski ka publikuar sot edhe listën me 26 futbollistët që do të marrë me vete në grumbullimin zyrtar, teksa bie në sy prezenca e plot gjashtë futbollistëve me origjinë shqiptare.

Visar Musliu, Egzon Bejtullai, Ezgjan Alioski, Arijan Ademi, Enis Bardhi dhe Ferhan Hasani janë shqiptarët e përzgjedhur nga Angelovksi për të përfaqësuar ngjyrat e Maqedonisë së Veriut në Euro 2020.


Lista e Maqedonisë së Veriut

Portierë: Stole Dimitrovski, Damjan Shishkovski dhe Riste Jankov.

Mbrojtje: Stefan Ristovski, Visar Musliu, Egzon Bejtullai, Kire Ristevski, Gjoko Zajkov, Darko Vellkovski dhe Ezgjan Alioski.

Mesfusha: Arian Ademi, Enis Bardhi, Stefan Spirovski, Boban Nikollov, Tihomir Kostadinov, Ferhan Hasani, Elif Elmas, Daniell Avramovski, Darko Çurlinov dhe Marjan Radeski.

Sulm: Goran Pandev, Aleksandar Trajkovski, Ivan Triçkovski, Vllatko Stojanovski, Kirste Velkovski dhe Millan Ristevski.


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

Ndërkombëtare
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
Vjen nga Bundesliga, Liverpooli ka gati milionat për zëvendësuesin e Joel Matip

Vjen nga Bundesliga, Liverpooli ka gati milionat për zëvendësuesin e Joel Matip

Premier League
Messinho dhe gjashtë talentët tjerë të mrekullueshëm që aktualisht janë në radarin e Barcelonës

Messinho dhe gjashtë talentët tjerë të mrekullueshëm që aktualisht janë në radarin e Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori