LAJMI I FUNDIT:

Mangala dhe Vermaelen në radarin e Interit

Mangala dhe Vermaelen në radarin e Interit
MADRID, SPAIN - MAY 04: Eliaquim Mangala of Manchester City FC looks on during the warm up prior to the UEFA Champions League Semi Final second leg match between Real Madrid and Manchester City FC at Estadio Santiago Bernabeu on May 4, 2016 in Madrid, Spain. (Photo by David Ramos/Getty Images)

Interi dëshirojnë me çdo kusht të huazojnë një mbrojtës gjatë janarit.

Reklama

Aktualisht mundësi janë Eliaquim Mangala i Manchester Cityt dhe Thomas Vermaelen i Barcelonës.

Zikaltrit ishin në kërkim të një mbrojtësi edhe gjatë verës, por në fund mbajtën Andrea Ranocchian.

Sipas Tuttosport, Mangala është caku kryesor, por klubi italian janë të vetëdijshëm se nuk do të jetë letë të bërit biznes me Cityn për mbrojtësin francez.

Alternativë tjetër është Vermaelen, për të cilin edhe Barça ka vullnet për ta larguar.

Belgu sezonin e fundit ishte i huazuar te Roma, por aventura e tij u përcoll me lëndime. Për të dy do fillohen hapa konkret gjatë ditëve të para të janarit.

Aktualisht Interi renditet në vendin e tretë me 30 pikë, dy më pak se Napoli në pozitën e parë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Ndërkombëtare
Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Ligat tjera
“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

Ligat tjera
Ronaldo shënoi dy herë për Al Nassr, por humbi një rast të qind për qind me portën e zbrazët

Ronaldo shënoi dy herë për Al Nassr, por humbi një rast të qind për qind me portën e zbrazët

Ligat tjera
Balogun fytyra tragjike e Monacos – portieri i Nice ia pret dy penallti dhe humbin vendin e parë në Ligue 1

Balogun fytyra tragjike e Monacos – portieri i Nice ia pret dy penallti dhe humbin vendin e parë në Ligue 1

Ligue 1
Kalo në kategori