LAJMI I FUNDIT:

Mandzukic pritet të rinovojë me ngritje page me Juventusin

Mandzukic pritet të rinovojë me ngritje page me Juventusin
Mario Mandzukic (Foto: Tullio M. Puglia/Getty Images/Guliver)

Mario Mandzukic thuhet se do të nënshkruajë një kontratë të re me Juventusin pas Vitit të Ri.

Reklama

Sipas gazetës italiane Tuttosport, takimet do të zhvillohen ‘së shpejti’ mes drejtuesve dhe sulmuesit kroat.

Kështu, Mandzukic pritet të nënshkruajë rinovimin e kontratës në muajin janar apo më së largu në shkurt.

Juventusi i ofron njërin nga tri yje Unitedit në ofertën për Pogban  
Lexo po ashtu Juventusi i ofron njërin nga tri yje Unitedit në ofertën për Pogban  

Gazeta shpjegon se kroati po shqyrton një marrëveshje të përmirësuar, pasi momentalisht fiton 4.5 milionë euro në sezon.

Festa e Mandzukic te goli i parë në ndeshjen ndaj Parmas (Foto: Getty Images)

Ideja e Mandzukicit është të rinovojë kontratën, por me një pagë prej 7.5 milionë euro në sezon.

Mandzukic gjithashtu synon kontratë deri në verën e vitit 2022, kur ai do të jetë 35 vjeçar.

Agjenti Cvjetkovic: Mandzukic i dashuruar me Juventusin
Lexo po ashtu Agjenti Cvjetkovic: Mandzukic i dashuruar me Juventusin

Bardhezinjtë do të preferonin të kryenin një kontratë dyvjeçare, por negociatat megjithatë do të fillojnë në ‘një atmosferë shumë të lumtur dhe të relaksuar’.

Mandzukic ka shënuar 42 gola dhe ka ndihmuar me 21 asistime në 147 paraqitje për Juventus që kur ka ardhur nga Atletico Madridi në vitin 2015. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ligat tjera
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Ligat tjera
Kalo në kategori