Trajneri i Italisë, Roberto Mancini, ka pranuar se ekipi i tij ka bërë shumë gabime.

Piotr Zielinski i ka dhënë epërsinë Polonisë në pjesën e parë, para se Jorginho të barazonte nga penaltia.

Por, Italia ishte e pafuqishme që të barazonte rezultatin.

“Ishte ndeshja e parë e rëndësishme, kështu që mund të ndodhin disa gabime, por në përgjithësi djemt bënë mirë”.

“Ne kemi bërë pak më tepër gabime se sa që prita, dhe Polonia shfrytëzoi rastin në kundërsulm, që është edhe gjëja që ata kërkuan”, theksoi Mancini.

Ai lëvdoi edhe paraqitjen e Mario Balotellit në këtë takim. /Telegrafi/